View Single Post
  #24  
Vechi 30.12.2009, 21:40:09
iuly21 iuly21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2009
Locație: campulung moldovenesc
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit despre sectari

Este scris in Noul Testament ca va exista un duh de ratacire care va face pe oameni sa rataceasca.Am vb cu preoti batrani si intelepti care zic ca exista acum acel diavol care tulbura mintea multora.S-au jertfit sf apostoli,sfinti crestini pt Hristos si acum vin de prin 1800 unii care impun o religie dupa placul lor ,neadevarata .Dupa cum si noi trebuie sa luptam pt indreptarea celor pierduti,e cazul s-o facem ,sa dovedim ca suntem urmasi ai MANTUITORULUI.Cand aveti ocazia,procedati ca mine:cauta o sectara sa lamureasca o prietena de-a mea ca religia ei e cea mantuitoare.Prietena mea m-a intrebat :ce sa faca sa scape de ea ,iar eu ,care citisem cartea pr PROCLU i-am zis sa-i spuna sa se roage 3 zile postind,sa citeasca acatistul ''bucurie neasteptata''in care scrie :in orice nedumerire ne rugam sa ne intelepteasca.I-a zis aceleia,dar ea a spus sa se roage 6 luni amandoua sa li se dea semn care-i adevarata religie.Si a acceptat si s-au apucat de rugat.I-n a 6-a luna,sectara care ramasese gravida a avut extrauterina,a suferito grea interventie chirurgicala cu rele urmari.Am vb cu duhovnicul meu,i-am povestit ce s-a intamplat la sf lunii a 6-a de rugat cu sectara si a zis si el:uita-te cum i-a aratat Dumnezeu pe ce cale gresita este.De atunci ,ori de cate ori am discutie cu sectari le zic sa ne rugam impreuna sa ni se arate ADEVARUL LUI DUMNEZEU.Numai ca unii refuza,le este frica cu siguranta .Asa se vede ce ''crednta'' au....Unii mi-au zis ca nu se pun cu mine ca se vede ca umblu la biserica si-s citita.As vrea sa gasesc si eu un site de al lor ca sa le propun sa ma rog sa ni se arate adevarata credinta caci postesc cu placere pt o cauza dreapta.
Reply With Quote