View Single Post
  #28  
Vechi 14.02.2008, 20:42:26
sisu sisu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2007
Locație: Montreal, Canada
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 128
Implicit

In doctrina noastra se spune ca crucea (ca si sarbatoarea craciunului sau a anului nou, dar nu vreau sa deschid un alt subiect aici!) sint simboluri pagane si apartin Marelui Babylon, deci unelete ale lui Satan-Diavolul.
Degeaba esti crestin daca nu esti pe calea cea dreapta (ortho) si folosesti uneletele diavolului."Nu toti cei care imi spun Doamne,Doamne vor intra in Imparatia Cerurilor" a zis Hristos.
Asta e un punct de vedere.Daca lumea va crede ca avind de exemplu, o cruce la git , e salvata sau protejata, Satan a citigat.
Poate ca anumiti preoti au capacitatea sa scoata demoni.Dar nu din cauza crucii, se petrece asta.Ci din cauza credintei lor.Tot respectul daca exista asa ceva.
Dar nu uitati ca printre ei pot fi si impostori.De-alungul istoriei s-a dovedit ca biserica in general, s-a implicat in politica si a fost o putere statala si sociala, asuprind populatia si conducind-o dupa principiile lor.
In astfel de conditii orice este permis.
In plus folosirea puterilor paranormale (miracole ???) este o alta arma a lui Satan.

se zice ca Budha s-a apropiat odata de un riu pe care vroia sa-l traverseze.Barcagiul cind l-a recunoscut s-a apucat sa-i faca o demonstratie de levitatie si a traversat riul .
Cind s-a intors a inceput sa-i spuna lui Budha:
- Maestre,ce parere ai? Am muncit 30 ani, am postit luni intregi si am meditat si am facut asane ca sa fiu capabil sa ajung la aceasta performanta ca sa pot traversa riul .
La care Budha ii raspunde:
-Si l-a ce bun?
Apoi scoase doi banuti si-l ruga sa-l treaca riul.

Parerea mea, nu va mai lasati amagiti de miracole.Nu uitati ce a spus Isus vizavi de falshii Mesia care vor face miracole...:|

vsovi, am mai spus , nu batjocureste nimeni crucea.
Reply With Quote