View Single Post
  #16  
Vechi 12.01.2023, 20:52:16
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
ULTIMA deshumare a fost la oedinul patriarhului.A fost chemat acolo si parintele de la Sibiu ,care a ajuns dupa ce mormintul a fost deschis ,si ei au avut timp sa puna acolo alte oase despre care a marturisit parintele,el nu si-a dat seama de pacaleala.
Credeti ca partiarhia si manastirea renunta usor la sumele obtinute de la atitia pelerini??!!
Interesantă treabă, păi oricum nu știu când s-ar fi făcut dezhumarea fără să fie oameni acolo până prin 2019 era lume și în weekend și în timpul săptămânii, deci s-ar fi văzut că se sapă acolo, cineva ar fi scos un aparat foto-video.

Eu din ce observ se stinge toată treaba care a fost între 2010 și până spre 2019, acuma fluxul e mult mai lejer în zile obișnuite.

Deci se va stinge de la sine toată treaba și vor avea liniște și oamenii de acolo, și-au făcut și privați pensiuni prin județul Hunedoara aproape de mănăstire, în speranța de a da cazări, deci nu poate fi acuzată Biserica.

Până și tarabele alea din fața mănăstirii sunt ale unor privați care își inscripționează prin China căni, brelocuri pt profit.

Nu cred că va fi canonizat curând, cel puțin așa am auzit de la un teolog că nu e pe agenda.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote