View Single Post
  #22  
Vechi 05.03.2010, 23:48:34
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de almaris Vezi mesajul
Biserica baptista este una respectabila cu peste 100.000.000 de membri la nivel mondial si nu o secta cum invata unii de frica sa nu le plece enoriasii pe motiv ca apara adevarul vezi Doamne. Fiecare e liber sa-si aleaga drumul in viata inclusiv in plan spiritual, problema pe care o vad eu la acesti oameni cum este prietena ta ar fi ca isi insusesc prea brusc anumite idei, comportamente, vor sa arate ca ei nu sunt ca altii, lucru regretabil mai ales daca incep sa calce in picioare valori care pana mai ieri le aveau in vedere. Un alt lucru pe care il fac multi in aceasta situatie este aceea ca nu mai respecta deloc alte credinte si au obiceiul sa barfeasca pe alti, ca aia cred asa si pe dincolo dar noi suntem mai buni, nu suntem ca ei. Nu stiu sigur, dar chestiunile astea cred ca au loc numai prin tarisoara noastra, in loc sa ne vedem fiecare de credinta lui, pierdem vremea in discutii fara rost si pierdem din vedere esenta.

gicule, esti amuzant...
eu zic sa spui mercik ca nu traieste stefan sau vlad tepes... ca va vedeam trasi in tepe sau spanzurati de limba.
ar trebui sa multumiti ca inchidem ochii si va suportam toate mizeriile si minciunile...
ar trebui sa invatati sa va vedeti de lungul nasului...

e logic ca aici se "barfeste" despre eretici. pentru ca si-o iau in cap. si vin aici in patria ortodoxiei sa ne invete ca ceea ce stim de 2000 de ani sunt, de fapt, bancuri...
nu va convine? mergeti fratilor in occident, unde lumea e "evoluata" si va permite sa va faceti de cap.
cat e vorba de credinta suntem intoleranti nenicule. sa va bagati mintile-n cap!

sunteti liberi. sunteti prea liberi. liberi sa va legati si un pietroi de gat (ceea ce ati si facut cand ati parasit credinta mama si, implicit, L-ati tradat pe Hristos). sunteti liberi, dar nu inveninati si pe cei de langa voi. tineti-va ratacirile doar pentru grupul vostru. nu va intindeti mai mult decat vi se permite.

v-ati luat-o in cap cu libertatea! nu e suficient ca v-am facut loc. acu vreti sa scoatem si icoanele din scoli... sa nu mai spunem ca suntem tara ortodoxa... maine poimaine ne dati afara si din propria casa... si va plangeti ca suntem intoleranti?

neSIMTIREA e mama voastra, din pacate...

Domnul si Maica Domnului sa va lumineze si sa ne intalnim cu totii la poarta raiului!

P.S. tre' sa-ti dau o veste proasta: 1 ortodox > 100.000.000 baptisti...
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote