View Single Post
  #651  
Vechi 30.04.2014, 22:45:24
andreea georgiaba andreea georgiaba is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2014
Mesaje: 2
Implicit

Vreau sa-i multumesc Sfantului Nectarie pt ajutorul acordat. Nici acum nu-mi revin din bucuria,fericirea si multumirea sufleteasca. E vorba despre unchiul si matusa mea,care isi cautau un loc in care sa se mute si nu -si gaseau deloc. Ei locuiau in ap.meu si al prietenului meu,apartament care, maine , 1 mai trebuie eliberat ,deoarece noi ne vom muta intr-altul mai spatios. In toate zilele am cautat pe internet anunturi,in ziare cu case de inchiriat. Am sunat la multe dintre ele,insa nimic. Azi, pe ultima suta de metri nu mai aveam vreo speranta ca a-m mai gasi ceva. Ultima speranta ramasese sa ma rog Sfantului Nectarie,cel care intotdeauna m-a ajutat la greu.Am aprins o lumanare care la inceput s-a stins,iar am aprins-o, am pus icoana Maicii Domnului langa si pe cea a Sfantului Nectarie,cu speranta ca lumanarea sa nu mai dea semne ca se stinge.Pe parcursul rugaciunii,flacara lumanarii crestea din ce in mai mare , n -am mai avut nici o problema iar cand unchiul si matusa s-au intors de la munca,mi-au dat marea veste ca si-au gasit un apartament de inchiriat prin colegii de serviciu.Sf.Nectarie nu ne-a lasat la greu si atunci cand sansele erau cele mai mici si ultimatumul cel mai aproape,ne-a intins o mana de ajutor.Multumim,Sfinte Nectarie pt tot ce -ai facut ! Te iubim !
Reply With Quote