View Single Post
  #668  
Vechi 16.08.2016, 16:37:07
costina1976 costina1976 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2016
Mesaje: 1
Implicit Mare si minunat,esti Sfinte Nectarie

Vreau sa va marturisesc si eu prima minune pe care a facut-o Sf.Nectarie cu mine.
Nu sunt o persoana foarte staruitoare in rugaciune,dar am frica de Dumnezeu.Soacra mea este o persoana care merge foarte des la biserica,si am primit de la ea foarte multe icoane si iconite,dar eu in stangacia si nechibzuinta mea i-am spus sa nu imi mai dea
icoane,deoarece am destul de multe,Iar intr-o zi pe cand venea ea de la biserica,a adus si o carticica cu minunile Sf.Nectarie+acatistul,si i-am cerut si eu carticica sa o citesc,am citit-o intr-o zi,iar dupa ce am terminat-o,mi-am scris acatistul pe un caiet,si am avut o dorinta atat de mare de a avea si icoana sfantului,pe care mi-a daruit-o tot soacra mea iar cand am primit-o,va rog sa ma credeti ca am inceput a plange de bucurie.Deci niciodata sa nu incetam a crede in binefacerile si minunile Sfintilor asupra nostra.Putina umilinta si smerenie daca am avea toti oamenii cu siguranta totul ar fi mult mai bine pentru noi.
Dumnezeu sa va aiba in Paza Lui,impreuna cu toti Sfintii si cu Maicuta Lui Cea Buna!
Reply With Quote