View Single Post
  #9  
Vechi 07.01.2013, 19:42:35
Daniel_Ortodox Daniel_Ortodox is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2013
Locație: pămîntul omenirii căzute
Religia: Ortodox
Mesaje: 428
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Daniel_Ortodox
Implicit

Doamne ajută.
Am trăit în casă cu musulmani din Somalia și din Pakistan.
Am fost martor ocular la cum își bate un musulman soția și cum acesteia îi tremurau buzele, plângea fără sunete și se apăra cu mâinile și el numai o lovea cu mâinile și cu picioarele. Când a terminat să o bată, ea era plină de sânge și vânătăi și el i-a zis: mâine îți acoperi fața și trupul, că dacă nu te omor, iar acuma te duci și-mi prăjești cartofi. Ea a executat în secunda imediat următoare, deși mergea șchiopătând. Iar voi veniți să-mi dați peste nas? Să vă mai spun să vă fie rușine? Nu cred că mai aveți așa ceva. Să arunce cu pietre știe oricine. Cei ce-l ucideau pe Sfântul Arhidiacon Ștefan, nu știau nimic despre creștinism, și nici nu vroiau să afle nimic. Știau una și bună: fără Hristos și gata. Așa și voi, una și bună: islamul e bun și gata. Ei bine, nu e bun deloc. Absolut deloc, ci e esența răului.

Am stat de vorbă cu doi (până acum) musulmani, născuți musulmani, care s-au convertit la creștinism, amândoi au devenit ortodocși și ce mi-au putut spune oamenii aceia, am rămas stupefiat. Asta e doar scoarța de deasupra societății musulmane, scrisă în câteva minute.
Am vorbit cu un imam care mi-a spus că crede că va abandona islamul, aici (în anglia) poate, dar dacă era acasă în Afganistan, ar fi fost ucis numai dacă spunea aceste cuvinte.
Dacă vrei să devii creștin, întro țară musulmană, chiar dacă ești născut musulman, sau chiar dacă te-ai convertit la islam, nu mai poți pleca. Dacă vrei să ieși, te ucid "frații", ca nu cumva să faci ceva greșit și să fie prea târziu, te trimit mai repede la allah, ca să îți dea cerurile, să nu apuci să-ți schimbi credința și să mergi în iad. Oripilant !

Să-mi fie spre smerenie, cunosc islamul, mai bine decât mulți, mulți din întreg acest forum.
Pentru că am trăit și trăiesc printre ei, am vorbit și vorbesc cu ei, am colegi musulmani, iar unul din ei, a spus că ei vor arde întreaga londră. Ați citit tot ce am scris anterior?
Nu fiți fățarnici și prefăcuți. Nu vă mai ridicați cu nerușinare împotriva Adevărului, pentru că vreau să ajut. Uite cu ce putem începe, ca surse:
http://en.wikipedia.org/wiki/Apostasy_in_Islam
Nimic din ce am spus nu este minciună, totul este adevărat. Dar voi, în aroganța voastră, vă distrați, când alții sunt uciși, pentru că doar au spus că se gândesc să devină creștini, nu pentru că au și înfăptuit.

Să vă ferească Dumnezeu Savaot Treime de religia satanei, islamul.

Last edited by Daniel_Ortodox; 07.01.2013 at 19:49:48.