View Single Post
  #29  
Vechi 12.02.2019, 17:49:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cred ca nu cunosti tot adevarul. Eu o urmaresc demult pe Sorana, pentru ca ea era cea mai buna de la noi ianinte sa vina Halep. Inca de cand a inceput sa aiba Halep rezultate m-a frapat ca Sorana nu spunea niciodata un cuvant de lauda.O multime de jucatoare au felicitat-o pe Halep ca a devenit numarul 1, Sorana a si zis ca nu i-a spus nimic, desi erau chiar vecine in Bucuresti. Eu cred ca Sorana a fost invidioasa pe Halep pentru ca a avut rezultate bune si nu mai era ea cea mai buna din tara. Cand a inceput Halep sa aiba rezultate a declarat ca ori ea ori Halep o sa ajunga printre primele, desi era evident ca Sorana nu are rezultate bune si constante. Nu stiu daca si din partea lui Halep au fost actiuni negative, desi eu nu am vazut.
Sorana Cîrstea a găsit modul perfect pentru a o felicita pe Simona Halep pentru locul 1 WTA: "Probabil o să-i strig ceva de pe balcon" :)

Sorana Cârstea:
"Pentru România e un lucru imens că Simona a ajuns pe locul 1. Din păcate, nu am avut șansa de a o felicita personal, pentru că am părăsit Beijingul înainte să se întâmple. Dar suntem vecine, probabil când o să ajung acasă o să îi strig ceva de la balcon (râde)", a spus Sorana Cîrstea, la conferința de presă.
"Este o jucătoare cu o consistență extraordinară, a stat mereu în top 10 și în top 5 și acum merită să fie numărul 1 mondial. Pentru România este o realizare incredibilă, suntem o țară mică și sunt foarte fericită să văd cum tenisul unește oamenii, ca o mișcare socială în direcția corectă și mă bucur să fac parte din asta"


Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Legat de faptul ca Halep ar fi cerut sa joace Begu, nu Sorana. Din cate stiu acesta e doar presupunerea Soranei, suparata ca n-a fost inclusa in acele meciuri. De fapt Sorana a atacat-o pe Halep, spunand ca echipa nu sta in Help. Am spus toate astea desi mie imi place de Sorana, nu ma deranjeaza ca este invidioasa pe Halep.
Dezvaluiri din echipa de Fed Cup: Simona Halep a trimis-o pe banca de rezerve pe Sorana Cirstea

Directorul turneului de la Bucuresti..., spune ca Simona Halep a fost cea care si-a dorit ca Irina Begu sa fie a doua jucatoare ce evolueaza a la simplu contra Elvetiei.

"Simona Halep este un fenomen social si este normal sa aiba un cuvant de spus. Daca vrea sa joace cu Begu, joaca cu Begu", a spus... la Telekom Sport.

De la ce s-a reaprins disputa Sorana - Simona.

Primul meci de calificare din 2018, Simona Halep nu a jucat cu Canada, iar Sorana a jucat cu Carol Zhao și a câștigat în două seturi 6-2, 6-2.

România a câștigat cu Canada fără Simona în teren, dar Soranei nu i s-a mai dat dreptul să joace și-n următorul meci cu Elveția.

E corect să-ți câștigi meciul și să fii schimbat la comanda altui coechipier care nici nu joacă în acel prim meci și a cărui atribuție nu e să facă echipa?
La următorul joc nu a mai jucat.


Simona Halep a umilit-o și pe Irina Begu în 2016 când s-au întâlnit la Madrid și Begu i-a luat un set. Scandalul declarațiilor, între Halep și Begu: "Setul doi a fost cadou de Paște" / "Nu spun mai multe"
Tensiunea dintre cele două a continuat și după terminarea meciului, atunci când a existat doar o simplă strângere de mână. Simona a "înțepat-o" pe Irina, la conferința de presă.
- Ce s-a întâmplat în setul al doilea?

- A fost un cadou de Paște, ce pot să spun. Nu pot explica, dar știam că în setul al treilea îmi voi reveni. La 3-0 știam deja că se va încheia 6-0 și că va trebui să îmi dau un restart.
- Ați apucat să vorbiți după meci?
- Nu, nici la fileu nu prea am vorbit, nu. Am vorbit mai mult cu Bacsinszky. Nu m-a deranjat. Nu am mai auzit până acum să se întâmple asta. Toți antrenorii încurajează, dar nu dau și sfaturi în timpul meciului. Este metoda lor, nu vreau să comentez. Trebuie să-mi văd de treabă pe teren și să nu mă uit la alte persoane
", a susținut Simona.”


Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Legat de Halep, chiar si strainii au vazut ca e o persoana modesta, desi a devenit numarul unu intre timp. Si Halep si Sorana sunt niste persoane bune.
Străinii scriu chiar și lucruri critice despre Simona, a fost criticată și pe situl WTA când acuza accidentări.

Depinde unde trasăm modestia, dacă modestie e să ai 5 bolizi de lux, pensiune și hotel în Brașov de câteva mil euro, să te răstești la antrenor și să spargi rachete de sute de dolari de nervi că ai pierdut cu jucătoare mai slabe pe hârtie atunci, da are modestie.

Criza de nervi pentru Simona Halep: A rupt o racheta in turul I de la US Open

După cum se vede Simona rupe rachete cu jucătoare cotate mai slab ca ea precum Kaia Kanepi la US Open, nu îndrăznește să facă asta în fața Serenei Williams, ea în sinea ei se consideră deasupra în câteva situații.

Și în meciuri face greșeli de nervi când vede că adversare subestimate vin peste ea, are o doză de invidie în ea când e eclipsată de persoane pe care le consideră sub ea, sau când nu mai e aplaudată de public.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote