View Single Post
  #7  
Vechi 17.05.2009, 11:44:28
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ghibi79 Vezi mesajul
eu si sotul meu am trait in concubinaj 8 ani, ne-am casatorit de noua luni.totul parea perfect, ne intelegeam foarte bine, acum o luna mi-a spus ca are pe altcineva de 8 luni si s-a mutat cu ea. eu il iubesc enorm de mult, vreau sa pot sa-mi refac casnicia, el nu vrea sa bage divort dar nici acasa nu vine. ce pot sa fac? am trimis acatiste la 2 manastiri, am pus acatiste la mai multe biserici, ma rog in fiecare zi si merg la biserica in fiecare zi si ma rog . eu am incredere ca Dumnezeu nu ma va lasa. ajutati-ma cu un sfat va rog, sunt disperata.
In fiecare cuplu exista greseli care sunt admise tacit de catre ambii parteneri si mai exista greseli INADMISIBILE, care produc rupturi ireversibile.In casnicia ta, ADULTERUL in cadrul carui tip de greseala se incadreaza????
Sa presupunem ca intr-o buna zi se va intoarce la tine. Te cunosti suficient de bine incat sa poti spune 100% cu mana pe inima, ca vei avea puterea sa il ierti ptr adulter?????
Exista posibilitatea ca el sa revina, dar sa fie mult mai rece si distant, intr-un cuvant sa nu mai fie acelasi barbat de care te-ai indragostit si alaturi de care ai decis sa iti petreci restul vietii. Ai putea convietui in aceste conditii langa un barbat care se va comporta ca un strain??
O alta varianta ar fi aceea ca el sa se intoarca umil, cerand iertare, bland ca un mielusel.Esti sigura ca nu ii vei reprosa niciodata ratacirea?? Nu te va obseda gandul ca o data ce a fost posibil sa te insele, povestea se poate repeta???
Eu cred ca situatia este mult mai complexa decat vorbele pe care le asternem noi intr-un forum...si mai cred ca, cel mai bine ar fi sa te rogi la Bunul Dumnezeu, nu pentru intoarcerea lui, ci sa iti daruiasca ceea ce este de FOLOS PENTRU TINE
Reply With Quote