View Single Post
  #216  
Vechi 29.01.2015, 17:36:06
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Doamne ajuta! Am fost pe la Elena la spital, m-am bucurat sa o vad mai vesela, mai bucuroasa ca medicii i-au promis ca dupa sedintele de recuperare in doua saptamani o vor externa. Proteza de la sold va intra in calcul de a se reface, abia peste doua luni, dupa ce se va simti mai bine cu toate operatiile facute. Elena a avut la ea o " tableta " si am intrat pe Forumul Crestinortodox sa citeasca mesajele voastre. A podilit-o plansul si multumeste in fiecare zi bunului Dumnezeu, Maicutii Domnului si la toti sfintii dragi ca si-au facut mila cu ea si au ajutat-o sa se ridice din patul durerii. Problemele nu sunt incheiate dar important e ca e vie, ca a iesit din coma, ca operatiile sunt reusite. Perioada de refacere va fi lunga dar va fi acasa la ea, cu copii ei, cu sotul ei. O vor ajuta in continuare parintii si socrii, cu copii, cu menajul in casa.
Spunea sa va transmit toata dragostea ei si tot binele vostru spus prin rugaciuni sa va insoteasca si pe voi pe toti care a-ti pomenit-o!

Sa ne rugam , sa-i pomeni pe toti cei care ne cer ajutorul.
CRED IN PUTEREA RUGACIUNII COLECTIVE!!!

Pe 23 martie 2009 va rugam sa-l pomenim in rugaciunile noastre pe un tanar REMUS, care a cazut ( s-a aruncat ) de la etaj si s-a zdrobit tot ( maini, cap, picioare, coaste ). Dupa multe rugaciuni, bunul Dumnezeu a ingaduit ca acest tanar sa se recupereze iar astazi locuieste in Lugoj, e cantor la biserica si are o viata normala. Nimeni nu a crezut ca isi va reveni insa puterea rugaciunii a iesit triumfatoare!
La operatia sotului meu acum doi ani, va spun cu mana pe inima ca l-am dus doar ca sa-mi fac datoria de sotie, sa incerc sa-l salvez. Doctorii nu ne-au dat nici macar acel 1% in sanse de reusita si totusi Sfantul Grigorie Decapolitul l-a pregatit de operatie, pe 21 dec.2012 Maicuta Domnului si Sf.Luca al Crimeii l-au operat, au urmat rugaciuni catre Sf.Ecaterina , Sf.Stelian, Sf.Arsenie Boca urmand ca de Sf.Andrei sa-l aducem acasa. Nimic nu e intamplator pe lumea asta dar trebuie sa credem cu tarie ca daca ne rugam primim ajutor!!!
Am multe exemple asemanatoare, mereu am primit ajutorul, am invatat sa nu-mi pierd nadejdea si m-am lasat in voia bunului Dumnezeu ( un fir de par nu se clinteste de la loc fara voia LUI! ). Revin cu noutati!
Delia , "sefa" grupului sper sa citeasca mesajul acesta , daca nu , am sa-l postez in cadrul Grupului nostru de Rugaciuni !
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote