View Single Post
  #24  
Vechi 01.03.2010, 22:33:47
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de axios Vezi mesajul
stai linistita! au fost doar vorbe rele... niste "binevoitori" i-au turnat minciuni parintelui Justin in legatura cu un proiect... dupa care le-au facut publice si au amplificat chestiunea, folosindu-se si de imaginea parintelui. dar lucrurile s-au lamurit intre cei doi si totul este in regula. de curand s-au vizitat si toate sunt ok.
deci poti sa ramai cu parerea buna despre dan puric. pe care si eu o impartasesc.
asa e neamul asta romanesc. cand este cate unul care ar putea face ceva trebuie sa-l tragem in jos...
eu zic ca avem nevoie de cati mai multi ca dansul...
si mie mi se parea dubioasa povestea cu cearta dintre Puric si parintele Iustin tinand cont de foarte frumoasa descriere pe care i-a facut parintele lui Puric in prefata cartii "Cine suntem" dar eram totusi putin pus pe ganduri de videoclipul in care parintele Iustin vorbeste negativ despre el...daca as fi fost obisnuit sa "pun gandul de dreapta" (cum spune Cuviosul Paisie Aghioritul) mi-as fi dat seama ca e o facatura din asta la mijloc
Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Voi după unul ca Roncea vă luați ? Nu știați că cine se ceartă cu el e neapărat mason? Adică or fi masoni și Claudiu Târziu sau Răzvan Codrescu sau alții care s-au prins din ce material e croit Victoraș.
Păi nu ajung creștinii de râsul masoneriei în ritmul ăsta?
Nu cumva obsesia asta riscă să-l umbrească pe Hristos așa cum spunea gheron Emilianos de la Simon Petras !?
si mie imi displace profund Roncea...e de ajuns sa ii privesti chipul ca sa iti dai seama ce fel de om e....i se vede sufletul pe fata
Reply With Quote