View Single Post
  #15  
Vechi 21.01.2008, 21:18:55
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

Citat:
Iar homosexualitatea nu e o erezie ci un pacat de moarte (sau mai exact relatiile homosexuale).
de vreme ce homosexualii sustin ca nu-i pacat, ba chiar ca aceasta-i de la Dumnezeu... nu degeaba se fac presiuni asupra ortodoxiei pt a cununa persoanele de acelasi sex... putem numi aceasta o erezie.

nu ma intereseaza legea atee a pamantenilor. si nici nu-i condamn pt pacatul lor personal... dar cand vezi ca, desi poporul nu e de acord, ei totusi organizeaza in nesimtire aceste parade pt a propovadui ideea de libertate sexuala, sau cum vreti s-o numiti, nu mai poti sa taci... mai ales fata de cei mici care inca nu si-au format un sistem de valori. si daca nu ma insel, in Pidalion am gasit scris ca trebuie sa spunem, sa luam atitudine, atunci cand ceva grav se petrece.
si chiar te doare inima sa vezi cum pacatul unuia il afecteaza pe altul...

orientarea sexuala poate fi manipulata...
chiar am cunoscut o fata care a cazut intr-o asa deznadejde incat, dupa atatea esecuri in dragoste, s-a gandit ca poate baietii nu-s de ea si ar trebui sa se reorienteze. nu stiu in ce masura acceptati ca aceasta copila a fost manipulata, dar refuz sa cred ca s-ar fi gandit la asa ceva daca nu i s-ar fi bagat in cap ca fiecare e liber sa-si aleaga orice cale isi doreste si ca nu-i nimic grav...

nu degeaba exista centre de vindecare a homosexualilor..

Citat:
Daca li s-ar spune profesorilor sa le faca la copii educatie religioasa nu ar face-o ,la ce ore au facut aceste afirmatii ?
e nu... cati ani ai? mai esti elev?
pai in primul rand profa de istorie care, oricum, e rupta de realitate...
si altii, dar nu prea are importanta ca nu-s persoane publice si nici nu le cunoasteti
Reply With Quote