View Single Post
  #10  
Vechi 14.11.2012, 15:01:32
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de ToaderValentin Vezi mesajul
Salutari, am si eu o intrebare: De ce exista mai multe planete? De ce Le-a facut Dumnezeu daca noi nu avem nici o treaba cu ele si nici nu ne foloseste la nimic. Noi traim pe o planeta numita "Pamant", de ce am avea nevoie de alte planete? Care sunt scopu lor? Se mentioneaza pe undeva in Biblie acest aspect?
in tot ceia ce ne inconjoara,Dumnezeu Creatorul a definitivat lucrarea Sa pina in cel mai mic amanunt.omenirea din cele mai vechi timpuri a incercat sa descifreze rostul lucrarii Sale.unele lucruri se cunosc altele nu,fiind-ca nu este ingaduit totul [scriptura spune:cunoastem in parte] acuma poate chear nu te intereseaza,doar ai vrut sa ne pui in dificultate,punind intrebari de scoala generala,clasele 1-4.de vrei mai multe detalii citeste facerea din sf.scriptura,sau de vrei ceva mai practic ingrijeste-te de viata ta spirituala cu bune si rele si cele rele sa se spele prin baia spovedaniei,si nu mai privii de sus la noi ca la niste oameni redusi, ce avem internet si nu stim, pe ce lume ne aflam.apropo vezi ca nu de mult, tare s-a lansat un nou telescop spatial ce la intrecut pe cel vechi in performanta.
Reply With Quote