View Single Post
  #891  
Vechi 12.11.2015, 13:19:50
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mi-e scarba. Doar pentru ca aglutinarea asta sub ordin a provocat-o blestematul de "mare licurici", Justitia e instrumentata politic. Exact ca pe vremea...tuturor dinainte. Subiectivism jegos.
Pe vremea detracatului sexual si dezastruos politic Carol al II-lea, bunicul meu, care era un avocat de succes, a pierdut o bursa in afara (se instaurase deja "dictatura regala"), doar fiindca a fost obiectiv la o anume parte mai politica din testul respectiv si, intrebat fiind care este mai buna ca forma de guvernamant, a spus cinstit ca si monarhia si republica au avantaje si dezavantaje. Deh, nu s-a aglutinat.
Acum, ca si intotdeauna e la fel. Trebuie sa spui parola ceruta, ce se cere, ce se asteapta de la tine. Ca intr-un idiot de joc sau un blestemat de ritual religios/ocult de initiere. Cum vad pe net o groaza de postaci prooccidentali si proamericani nevoie mare, ca de, vor sa aiba dosar electronic favorabil si ei si ai lor sa o duca bine- impuls de animal. Sau au vezi Doamne traume in familia lor din partea unui sistem impotriva caruia cica lupta (Lenin a r crapa de invidie, nu mai zic de Stalin, sa vada ce perfect, aproape automatizat, aproape autocatalitic e sistemul neomarxist actual), si gata! nu pot trece peste asta. Tot cum am zis, animale proaste si ranchiunoase. (Mai sunt unii din astia si pe aproape).
"Tovarasi, e indicatie de sus ca Buharin a deviat grav de la linia Parrtidului, si el si toti asociati cu el trebuie nimiciti de mana de fier a NKVD. Prin umrare, toate colectivele de oameni ai muncii ii vor infiera aspru. S-a inteles? - Da, sa traiti!"
"Domnilor, ambasada vrea vinovati. Nu ii veti elibera pe cei care trebuie sa fie acarii oficiali. E clar? - Da' sefu'!".

Animale subiective, aglutinate si worm-like. Asta e istoria "cetatii". Omul e specie sentienta. Mda.

Last edited by The Willful One; 12.11.2015 at 13:23:27.