View Single Post
  #12  
Vechi 28.08.2010, 07:59:21
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Eu credeam ca mai ai inca "treaba" cu Acatistul (Paraclisul) Maicii Domnului, pana pe 8 Septembrie, ca eu n-am terminat! Sau mergi pe mai multe "fronturi"?... Oricum, tot bine. Esti o femeie cu totul deosebita. Mi-ar fi placut sa te cunosc. In cele trei zile la Sihastrie am cunoscut doua doamne cind am mers la curatat ceapa. Veneau destul de regulat pe-acolo si era o placere sa vorbesti cu ele. In timp ce vorbeau, mi-am amintit de tine si de alte cateva femei de isprava de pe forum... Ferice de voi!
Dunmezeu sa va binecuvinteze, pentru osteneala voastra.
Mulțumesc mult Culai.Ne vom cunoaște negreșit dacă va fi voia lui Dumnezeu.
Am canon de rugăciune destul de stufos.Acesta cuprinde și Paraclisul pe care cu multă dragoste îl citesc sau ascult zilnic iar duminica dupăamiază se face la biserica unde merg.
Este bine ca în seara care precede prăznuirea unui sfânt sau în ziua respectivă să facem acatistul acestuia.Ne aduce mult har și alinare.

La Sihăstria vom merge în septembrie așa ne-am planificat,după 15, atunci e ma puțin aglomerat căci încep școlile.
Abia aștept să respir aerul acelor locuri și să mă bucur de slujbele de acolo, iar dimineța de minunatele brândușe gingașe și simple de parcă ar fi sufletele sfinților care au viețuit pe acele meleaguri.
Pace în suflet și bucurii să ai frate.
Reply With Quote