View Single Post
  #139  
Vechi 30.03.2021, 19:24:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
Citat:
Eu care am citit afirm ca asa ceva nici sfintii nu-s in stare sa graiasca
Tu nu esti in stare sa vezi ca pamantul e rotund care e mare cat o zi de post. Si esti in stare sa vezi ce e de la Hristos?
Nu e glob pamantul, asta sustin doar stiintificii lumii in teoriile lor absurde. Daca am putu afirma o teorie cum nu gasesti la nimeni, perfect posibila si plauzibila, ar trebui sa-ti dai seama ca sunt in stare sa vad cu ochii mintii lucruri pe care tu nu ai cum sa le pricepi. Deci sunt in stare sa stiu daca e de la Hristos Cuvantul si toate cele 7Tr.Ap.


Citat:
:17
Ma bufneste rasul. Esti in teorii aburistice de nici pamantul nu esti in stare sa vezi cum este ce sa mai vorbim despre ceva din credinta.
Razi tu razi dar nu-i rasul tau. Teoria mea PacMan3D-nD e mai aproape de adevar decat orice teorie a lumii iar despre Credinta am tot dreptul sa ma pronunt si sa stiu ce cred.

Acum te distrezi de Trambite si de mine, cal care le sustin fara niciun interes, dar vine vremea cand va trebui sa lupti cu minciuna si pacatul. Atunci va fi mai greu caci acum te-ai pripit si te-ai hazardat sa judeci, sa osandesti, sa hulesti, sa batjocuresti. Pacatul ti-a notat toate cele cu care te va santaja si te va chinui. Va cere sufletul tau si ingerii nu vor putea sa te scape caci nu ai ascultat, te-ai laudat si te-ai ingamfat si nu te-ai putut opri din ispita. Ai toooot lovit la nesfarsit. Ma rog sa te ierte Dumnezeu. Eu nu te acuz!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote