View Single Post
  #12  
Vechi 23.06.2012, 10:34:09
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

discutia asta s-a purtat de atatea ori. Si aici, pe forum vei intalni oameni contra vaccin, dar f putini, majoritatea fiind pro vaccin.

Din pacate, abia peste cativa ani vom vedea efectele vaccinurilor.Atunci se va putea face o prima diferentiere vizibila intre copiii vaccinati si cei nevaccinati.


ARgumentul reprezentantului Directiei de sanatate mis e pare subred: Daca un copil nevaccinat ROR intra intr-o colectivitate cu copii vaccinati, nu vad care e problema. Conform tuturor asigurarilor firmelor de vaccinuri, copiii vaccinati nu mai sunt expusi riscului contactarii virusului si a imbolnavirii. De unde asadar aceasta teama?
Cred ca prin afirmatia domnului se arata tocmai eficacitatea scazuta a vaccinului, de vreme ce ti teama sa lasi un copil nevaccinat intre cei vaccinat datorita riscului de a-i imbolnavi pe ceilalti.

In definitv fiecare face cum vrea..acces la informatii avem cu totii, constiinta avem, legatura directa cu Domnul avem, si nu cred ca daca ii cerem ajutorul intr-o problema atat de importanta El nu ne va raspunde. Asadar, pe umerii nostri sta responsabilitatea cresterii si educarii copililor; de ceea ce vom face acum vom raspunde negresit in fata LUI.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote