View Single Post
  #7  
Vechi 26.05.2015, 10:08:10
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Nu te ruga pentru nimic anume, caci s-ar putea sa se implineasca... Multumeste-i lui Dumnezeu pentru ceea ce deja ai. Rugaciunea de multumire ii este foarte placuta lui dumnezeu. Scopul vietii crestine este mantuirea. Ai nevoie de un sot crestin, nu doar de un sot. Nu intra in panica, deoarece risti sa umpli un gol cu ceea ce se nimereste. Du-te in pelerinaje, comunica pe internet, dar sa te si rogi, totusi. Cu rugaciuni scurte, improvizate, din inima. Hristos este cel mai frumos mire si cel mai bogat, este tata, dar este si fiu si este prieten de nadejde la bine si la greu.
Singurul lucru pentru care ma mai rog (inafara de multumire/slava) este sa mi se arate un drum pe care sa pot trai: adica sa iubesc, sa ma bucur, sa am liniste sufleteasca, sa pot fi mereu zambitoare chiar si in greutati, sa pot fi milostiva fara sa judec etc....sa traiesc in Hristos mai pe scurt. Sa nu mai simt ca fac umbra degeaba pamantului.
Din pacate nu am cum iesi, sunt departe de casa si de prieteni si este si aceasta o durere in plus.
Reply With Quote