View Single Post
  #24  
Vechi 09.04.2011, 01:20:20
vintage
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Înțelepciunea pe hârtie și-n teorie , e mult mai blândă decât practica cea de toate zilele ! De ți-ar muri copilul, mama , tata, de ți-ar lua foc casa, sau de ai fi diagnosticată cu cancer , ți-ai pierde și slujba, oare tot atât de înțeleaptă ai fi ? Dar poate aștepți astfel de încercări pentru a-l egala pe dreptul Iov ! Mai multă smerenie s-ar impune când vorbim de suferințele celui de lângă noi ! Să te ferească Dumnezeu , ca din teoretician , să ajungi victimă , atunci să vedem cât de buni suntem la teorie , citate, sfaturi și alte asemenea ! O noapte liniștită pe măsură !
Mie mi te adresezi, Cristi? Daca da, te rog sa-mi spui cu ce am gresit? Ce-am zis asa de rau?
Imi pare mie, sau ma sfatuiesti sa tac? sa plec de aici?? Si pe alt thread ma certi.
Inseamna ca am, cu adevarat, probleme cu felul meu de exprimare. Sau poate ma confunzi si tu cu cineva cu rau renume?
Nu sunt inteleapta deloc dar am mai citit si eu prin carti duhovnicesti cu ca suferintele din viata ne sunt date ca prilej de mantuire. N-am spus-o de la mine. Asa ai intele? Mi-ar fi placut sa fiu asa desteapta. Si mi-as dori sa pot rabda suferinta. Incerc si eu sa ma incurajez. Nu am dispret fata de cei ce sunt pe marginea deznadejdii, nu-i mustru si nu le ignor suferinta. ceea ce-am spus era un mod de incurajare... stangaci probabil...
Ce sa zic,,, o dau mereu cu bata-n balta...
Reply With Quote