View Single Post
  #28  
Vechi 09.04.2011, 13:53:46
vintage
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Ce bine graiesti draga Cristiboss! Mereu stii citi oamenii perfect! In plus apreciez ce faci pentru acest forum, pe care unii incearca cu disperare sa-l tulbure in jocul "cu masca /fara masca"(stii bine la ce si cine ma refer)....
Draga Calatorule,
Imi cer iertare pt tulburarea pe care ti-am provocat-o prin tot ce am scris! Te rog, iarta-ma!
De-acum nu mi se mai pare o gluma, un joc, ceea ce se petrece... Am gresit, mi-am luat nasul la purtare la un moment dat si regret, crede-ma.
Te asigur cu toata sinceritatea, ca nu sunt cine banuiesti tu. Eu sunt Vintage si nu pot sa-ti spun numele meu adevarat, pt ca... nu pot. Ar fi prea lunga explicatia si nu stiu daca ai avea rabdare sau te-ar interesa s-o citesti. Avem pareri diferite in legatura cu parfumatul, ei? si ce?
Tu vei continua sa te aranjezi eu voi continua sa ma scald in mirosurile mele. Asta este! Nu ne vom intalni niciodata ca sa ne deranjam una pe alta... Dar de ce ma tot jignesti? De ce ma tot banuiesti ca as fi nu stiu cine? De ce te porti asa? Da-mi voie si mie pe forum! Da-mi voie si mie sa-mi spun parerea, sa scriu si eu pe aici, fara sa ma persiflezi, direct sau pe ocolite. Imi place sa citesc ce se vorbeste si-mi place sa-mi dau cu parerea.
Va rog pe toti, nu ma lungati!

Gandacul este cea mai nesuferita vietate de pe pamant: jegoasa si imputita Dar totusi este creata de Dumnezeu si trebuie sa acceptam ca el exista si are un rol in viata noastra.
Gandacica de mine te roaga sa-ti fie mila si de ea!

- De ce m-ai prins în pumnul tau,
Copil frumos, tu nu stii oare
Ca-s mic si eu si ca mă doare
De ce mă strangi asa de rău?

Copil ca tine sunt si eu,
Si-mi place să mă joc si mie,
Si mila trebuie să-ti fie
De spaima si de plansul meu!

De ce să vrei să mă omori?
Ca am si eu părinti ca tine,
Si-ar plange mama dupa mine,
Si-ar plange bietele surori,

Si-ar plange tata mult de tot
Căci am trait abia trei zile,
Indura-te de ei, copile,
Si lasa-mă, ca nu mai pot!...

Asa plangea un gandacel
In pumnul ce-l strangea să-l rupa
Si l-a deschis copilul dupa
Ce n-a mai fost nimic din el!

A incercat să-l mai invie
Suflandu-i aripile-n vant,
Dar a cazut în tarna frant
Si-ntepenit pentru vecie!...

Scarbit de fapta ta cea rea
Degeaba plangi, acum, copile,
Ci du-te-n casa-acum si zi-le
Parintilor isprava ta.

Si zi-le ca de-acum ai vrea
Să ocrotesti cu bunatate,
In cale-ti, orice vietate,
Oricat de far-de-nsemnatate
Si-oricat de mica ar fi ea!
Reply With Quote