View Single Post
  #4  
Vechi 06.06.2018, 23:25:51
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carina Laura Vezi mesajul
pana la urma nu e vb ca nu i se recunoaste talentul dnei...ci doar ca poate asa s-au randuit lucrurile pe masura sufletelor noastre...si va spun sincer..am citit si eu poezia pe undeva inainte...stiind ca e a parintelui a rezonat mai mult in mine, decat ar fi facut-o daca s fi stiut adevarul...
Nu vă pripiți, s-au întrecut demult limitele bunului simț în comerțul religios, dacă stăm să ne gândim bine niciun duhovnic nu cred că și-ar da acordul să i se exploateze comercial imaginea, în halul rapace în care s-a ajuns.
Aici e doar un episod care implică furtul intelectual sub scuza că internetul are multă anonimitate și nu se poate identifica un autor.

Niciun duhovnic nu are nevoie de exagerări, nu și-ar însuși nicidecum munca altuia, după cum se vede autoarea a trebuit să facă nenumărate demersuri pentru corectarea situației și tot nu s-a remediat în totalitate, asta arată cât de multă îndărătnicie există la niște oameni.

Trebuie ca cititorul să facă o selecție, piața de carte religioasă este și așa sufocată, iar dacă oamenii își vor pierde încrederea în autenticitatea scrierilor religioase va avea de pierdut și Biserica.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote