View Single Post
  #4  
Vechi 09.04.2010, 11:03:21
Lucian_craciunescu Lucian_craciunescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 21
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Lucian_craciunescu
Implicit "Roaga-te si poti face orice!"

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Exista o serie de sporturi practicate in general pentru adrenalina. Personal am avut ocazia sa practic ceva alpinism, insa nu pentru a-mi cultiva orgolii sau pt a simti adrenalina ci fiindca acolo in inaltul stancilor ma simteam si inca ma mai simt in largul meu. Acolo la inaltime am senzatia ca este o alta lume, cu aer curat, lipsita de rele si stres, cu peisaje minunate vai, rauri si piscuri golase. Acelasi lucru banuiesc ca s-ar putea spune si despre cei care practica sporturi din categoria gliding-ului, desi acestea par a fi chiar mai periculoase.

La un moment dat, dupa ce devine o obisnuinta, nici nu prea mai simti adrenalina care defapt se naste din frica (lucru care nu stiu daca este tocmai benefic), dar acea senzatie de detasare si libertate ramane intotdeauna.

Voi ce credeti ?
Am auzit o povestioara frumoasa...O tanara copila il intreaba pe parintele duhovnic: -Parinte, pot merge in discoteca?
-Poti draga mea, daca poti sa te rogi in discoteca.
...
Pe munte cu siguranta ne putem ruga si ne putem simti aproape de Dumnezeu!
Insa, frica este opusul dragostei si nu stiu daca este bine sa facem ceva ce ne provoaca frica.
Tentante, toate sporturile acestea care provoaca adrenalina, mai ales ca le poti face pana la o anumita varsta, nu cred insa, ca sunt pe placul lui Dumnezeu...riscatul vietii pt a obtine placere...este chiar impotriva Lui.
__________________
"Iubeste si fa ce vrei!"
Reply With Quote