Subiect: Poporul ales.
View Single Post
  #2  
Vechi 14.01.2012, 23:49:13
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Poporul Israel ,a fost ales de Dumnezeu ca ''popor sfant' dar de ce? .In cartile lui Moise , ni se releveaza o ura , discriminare fata de celelate popoare din partea lui Dumnezeu , de parca Dumnezeu ar fi creat numai pe evrei .
Nu inteleg de ce Dumnezeu ''evacueaza'' cu forta alte popoare de pe teritoriul lor , in favoarea ''poporului ales'', de parca nu toti oamenii sunt creati de Acelasi Dumnezeu Unic.Parca Dumnezeul lui Israel , este Dumnezeul numai si numai al evreilor .
Vreau dovezi , versete in care se arata ca Dumnezeul lui Israel este Dumnezeul tuturor, deoarece nu prea gasesc .Multumesc
Linisteste-te. Respira adanc. Refuleaza. Aduna-te. Si cand iti trece indignarea si revolta impotriva Lui Dumnezeu intreaba frumos daca te poate ajuta cineva cu nelamurirea ta.
Imi pare rau, dar genul asta de atitudine fatis impotriva Lui Dumnezeu din partea cuiva care de declara crestin nu e potrivita. Si in nici un caz pe tonul asta.

PS: Am cautat acum postarile tale anterioare. M-am lamurit. Sa stii ca nu se argumenateaza credinta. Nici nu se invata. E vorba de vointa si rugaciune.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.

Last edited by Lucian008; 14.01.2012 at 23:52:22.
Reply With Quote