Subiect: Postul negru
View Single Post
  #641  
Vechi 17.06.2021, 17:54:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Spuse un sectar condamnat de Biserica, repetand nebunia sa pe care de 10 ani nu a inteles ca o Biserica intreaga ii spune: E GRESIT.


Este gresit, si tot ce faci si toate "faptele" si "roadele" tale arata TULBURARE SI DIAVOL - lucrarea satanei.

Esti unul care tulbura pe altii de 10 ani de zile.

Care tulbura Biserica.

Care tulbura totul. Asta faceti voi din NIP, tulburati.

Infara de placa ta continua "toti e rai, NIP e buni" nu stii altceva.

Mai usor cu placa nebuniei NIP.

Din Trompetele tale sunt sectari cu invatatura protestanta - sectari si protestanti get-beget. Din pacate analfabetismul tau teologic, nu iti permite sa vezi mai departe de bruma de cateva pagini citite pe cateva forumuri. Sectele se mapeaza toate pe invatatura protestanta: - Cuvantul lui Dumenzeu, apocalipsa, Hristos vorbeste, doar Hristos... si vrajeli din astea. Si ignora Biserica. Si nu asculta de Biserica.

Un ne-teolog analfabet ca tine nu poate emite decat "teorii", asa cum ai threaduri cu "teorii". Tu de fapt esti doar o teorie continua care un prea intelege ca e fabricata din lipsa de cunostinte. Analfabetismul tau in nenumarate directii se vede de la un punct incolo.


Citat:
Am fost lapidat pe forum mereu de haita de ”ortodocsi” care s-au aliat in necredinta lor ca sa huleasca Cele 7 Tr.Ap. crezand ei ca stiu mai bine ca oricine ca nu e de la Dumnezeu. Voi ar fi trebuit sa va smeriti si sa va rusinati de faptele si vorbele voastre pline de minciuna si hula la adresa Trambitelor! Credeti ca daca va uniti in hula si calomnie atunci musai aveti dreptate! Cu cat mai multi cu atat mai rau pentru voi. Asocierea voastra in rau va duce in jos, la fapte cele mai rele, pe directia iadul cel mai adanc. N-am de ce sa regret ca am marturisit Adevarul timp de 10 ani. Pentru mine asta inseamna fericire.
Bai mizeri ordinara, noi suntem ortodocsi teologi, care toti avem pregatire teologica, si care am vorbit tot ce a zis Biserica. Nu a iesit niciunul din invatatura Bisericii.

Doar tu esti singurul care a adus "teorii". Si uiti ca la sfarsitul veacurilor "multi vor veni in numele lui Hristos"... cam ca tine.

Haita de ortodocsi? Si mai rau de atat, o sa batem in lupii care ameninta ortodoxia cat nu or sa poata duce. Pana or sa plece cu coada intre picioare. Sa nu se mai apropie de ortodoxie cat traiesc ei in nebunia lor. Sa vada puterea lui Dumnezeu in ortodoxie si ca nu pot sa se apropie de ortodoxie.

Ai marturisit un rahat pe bat - cam asta esti si tu acum..

Fericirea diavolului, inafara Bisericii? Ca te-ai certat cu toti, ca esti condamant de Biserica?

Bai sectare, si Hristos ce zice de asta? Pe El l-ai intrebat? Sectar nerusinat mergi cu diavolul in cap, dar de Hristos nustii...

Last edited by gpalama; 17.06.2021 at 18:01:05.
Reply With Quote