View Single Post
  #9  
Vechi 02.11.2006, 18:10:05
CM CM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2006
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mioara
Si apropo de ce ai spus:"E rau sa fii dator la cineva , dar mai ales la Dumnezeu !".Am citit undeva ca celebra invatatura a Sfantului Siluan:"Tine-ti mintea in iad si nu deznadajdui", asta inseamna:sa ne aducem mereu aminte de pacatele pe care le-am facut , dar sa ne punem toata nadejdea in Dumnezeu care ne iarta si ne mantuieste daca ne intoarcem la El si ne pocaim sincer. Doamne ajuta!
Si eu am raspuns la intrebari.
1. Cred ca eram dintotdeauna. Nu am constientizat si nu am simtit nevoia o perioada. Apoi m-am imbolnavit foarte tare. Dintr-o data. Am umblat 12 ani pe la toti doctorii. Mi s-a spus ca nu stiu ce am.
2. Apoi, unul mai istet ma intreaba: ai iubit vreodata? Eu raman surprinsa deoarece nu am avut sentimentul pana atunci. Doctorul imi zice: asta e problema ta, lipsa de iubire. Si mi-a intrat la cap. Apoi, cand am simtit nevoia sa iubesc, mi-a aparut persoana. Culmea ironiei asa cum a aparut asa a disparut. Dumnezeu sa-l odihneasca! Cu el discutam mult despre Dumnezeu, el nu credea. Pacat. Era un om deosebit cum nu am mai gasit in rest. Dupa momentul respectiv, primul gand a fost sa caut raspuns in credinta.
3. Si pot spune ca incerc sa pun in practica tot ce am acumulat in acesti ani. Uneori reusesc, alteori mai invat din greseli, dar merg inainte cu incredere. Cred.
Reply With Quote