Subiect: nasii de botez
View Single Post
  #18  
Vechi 08.05.2013, 15:45:37
Mihaela Tzutzu Mihaela Tzutzu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2012
Mesaje: 2
Implicit nasii de botez

asculta-ti inima si sa nu ai frica. decat sa-ti boteze cine nu iti doresti cu adevarat si sa regreti mai apoi, mai bine esti sincera cu tine si alege pentru copilul tai acel cuplu care ar putea sa-i fie parinti. nu iti alege cumetri si parinti spirituali pentru copiii tai.
nu este nicio regula ca nasii de cununie sa-ti boteze copiii. iti dau exemplul meu. anul viitor voi cununa un cuplu, care pana atunci va avea si un copil. mi-am exprimat dorinta de a boteza in cazul in care nu gasesc pe nimeni, dar ei fiind foarte departe de noi au decis sa le boteze cineva din orasul in care locuiesc. si nu m-am suparat. anul acesta botez, culmea, copilul nasei mele de cununie, copilul fiind cu un alt barbat. si parintele duhovnic ne-a dat binecuvantarea. ambele decizii sunt luate din iubire.
nu-ti fie frica sa fii sincera, pana la urma este copilul vostru. fii deschisa, vei avea numai de castigat. ceilalti trebuie sa te accepte asa cum esti si sa nu-ti fie teama ca nu vor fi de acord cu decizia ta. ce-i drept trebuie sa fii un pic blanda, dar esti crestina, asa-i. numai bine iti doresc. Mihaela
Reply With Quote