View Single Post
  #259  
Vechi 22.09.2011, 01:22:41
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Miha-anca, nu mai pune si tu sare pe rana. Din cate vad pana acum, pe baricade s-au ridicat... doi catolici. Evident ca Adrian are si dintre bunii-ortodocsi sustinatori, iar eu, desi nu ma consider deloc bun, in ciuda nick-ului, nu sunt dintre cei care sa strige "Capul lui Motzoc, vrem!". Mi-e mila insa de el, asa cum mi-e mila si de Parintele Gheorghe. Cu totii suntem niste victime si am orbit in asa hal incat nu mai realizam ca facem parte din aceeasi turma, in timp ce acei care si-au facut in tabara noastra un "cal troian" se amuza si ne arata cu degetul (pe buna-dreptate) cam cum intelegem noi... ortodoxia.
Cat despre regulament, o sa-ti para ciudat, dar eu nu citesc niciodata regulamentele fiindca sunt incredintat ca nu ajung niciodata sa incalc principiile bunului simt incat sa trebuiasca sa platesc daune. Haideti sa evitam orice gen de revolta si razmerita, dar mai ales sa ne cerem iertare, fratilor, fiindca nu voia lui Dumnezeu o facem, ci a uratorului de oameni care nu s-ar spune ca nu si-a castigat pe drept laude si osanale din partea confratilor incornurati.
Dar va intreb eu, care dintre cei implicati in conflict (sau va implicati intre timp) a reusit sa se roage asa cum o facea de obicei? Sa va cred pe cuvant???