View Single Post
  #969  
Vechi 28.03.2010, 20:05:25
Grabriella Grabriella is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2009
Locație: Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 288
Implicit

Eu multumesc din tot sufletul pentru felicitari chiar daca nimeni nu ma cunoaste si nu mi s-a adresat in mod special.Dar aceste zile inseamna enorm pentru mine . Bunul Dumnezeu a facut in asa fel incat sarbatorile crestine de cea mai mare insemnatate sa coincida cu aniversarile mele personale.In urma cu 10 ani , de marea sarbatoare a Bunei Vestiri, inceputul mantuirii noastre,am fost si eu chemata in Biserica Ortodoxa si mi-am facut cererea de primire.Fara sa fac nici o analogie, fiindca pe atunci aceasta sarbatoare nu exista pentru mine,am dorit ca numele de botez sa fie Gabriela.De Sfintele Florii imi serbez numele din buletin care este Lili ,adica crin.Iar Sfanta zi de Inviere a Domnului inseamna si invierea mea din morti pentru ca in acesta zi am primit Sf. Botez Ortodox in Sf. Manastire cu hramul Sf. Arhangheli Mihail si Gavriil,iar in acest an coincide cu ziua nasterii mele.
Iertati-ma, dar am simtit nevoia sa impartasesc marea mea bucurie si marea minune a dragostei Lui Dumnezeu pentru un biet suflet pacatos.
Reply With Quote