View Single Post
  #8  
Vechi 20.10.2010, 23:47:38
culianu culianu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.09.2010
Mesaje: 10
Implicit

Cum adica sa fie supusa? Mai ales intr-o relatie "bazata pe iubire", cum sa fie supusa? Si daca mai e si in casnicie, nu cred ca e o problema noua, caci nimeni nu se trezeste dimineata si spune ca ar vrea sa faca niste feltching (google it :D). Deci sotia stia despre inclinatiile sotului si nu s-a trezit cu porunci "ia fa-mi si mie ..." completati pe linia punctata.

Si sotul nu are cum sa isi oblige sotia sa faca nimic (mai ales intr-o casnicie bazata pe iubire), tocmai pentru ca o iubeste nu o obliga... Si oricine iubeste pe cineva nu poate sa il supuna la niste umilinte...

Si in afara de asta, mai e problema ideii de perversiune: ce e aia? care sunt limitele in care acte din jurul actului sexual sunt perversiuni? Nu cred ca Biserica trebuie sa vina sa te opreasca sa faci perversiuni, ci perversiunea in sine tre sa te opreasca, rusinea ar trebui sa te opreasca. Ca daca nu iti e rusine sa faci nasoale si tre sa verifici "manualul Bisericii", ce faci daca te trezesti ca femeia trebuie "sa se teama de barbat"...
Reply With Quote