View Single Post
  #107  
Vechi 24.06.2010, 21:35:55
Laur28's Avatar
Laur28 Laur28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2010
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Daca mai repeti mult aberatia cu "astazi" o sa-mi pun mari semne de intrebare legate de capacitatea ta de intelegere.
Eu deja mi le pun cu referire la tine. Astazi...da astazi, maine, alaltaieri. In astia 4 miliarde de ani trebuie sa fi existat o specie, dintre atatea cate exista, ca in ultimii 50 de ani sa fi suferit schimbari care sa confirme evolutia (nu adaptarea). Nu stiu ce te face sa crezi ca atunci cand spun astazi, ma refer ca azi la pranz pe malul marii sa fi aparut un om dintr-o alga. Ma refeream ca in ultimii ani, chiar si 200 de cand stiinta incepe sa ia avant, sa se fi inregistrat o specie noua care a luat nastere dintr-una deja existenta. Aceleasi animale de secole. Sau imi vei spune ca toate evolueaza in acelasi timp, simultan? Uneia, dintre cate exista, trebuie sa i se fi apropiat timpul in zilele noastre sa se transforme. Da'-ti place sa faci pe desteptul si sa te tot legi de un cuvant caruia nici nu esti in stare sa-i deduci intelesul.

PS Si stiu si eu ca, daca privim din perspectiva evolutionismului, omul nu a aparut peste noapte dintr-o alga. Pasi intermediari i-am eliminat ca pur si simplu mi se pare absurd ca dintr-o planta sa ajungi la o creatura atat de complexa. Ca si cum un creion, daca l-as ingropa azi in pamant si peste zece mii de ani l-ar gasi cineva, ar da peste diamant.

Last edited by Laur28; 24.06.2010 at 21:39:43.
Reply With Quote