View Single Post
  #52  
Vechi 26.07.2011, 19:51:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Un bun pentru care se plateste, daca il obtii gratis, si e cadou, inseamna ca-l furi.
Daca e un bun material, pe care in felul asta tu nu il mai poti folosi, da :)

Citat:
Dupa tine, cum merg lucrurile in economie? Plateste Bill niste oameni cu IQ mult peste media credinciosilor (nu te supara, asta-i realitatea)
De ce sa ma supar? Comparatia oricum e arbitrara si daca e sa o luam asa, este oricum si mult este media ateilor :)

Citat:
ca sa faca un produs pe care aceastia sa-l primeasca gratis?
Doar unii il primesc gratis.
Majoritatea il platesc.

Daca tu ai face sa zicem 1 miliard de dolari profit anual din produs, te-ai supara ca nu aci 1miliard si 100 si de 100 mil mai sunt si amariti care au parte de el gratis?
Pai trebuie sa fii tare meschin..

Citat:
Pai daca nu esti in stare sa-l faci singur, platesti, ca pentru oricare alt produs.
Atat timp cat nu este "ca oricare alt produs", motivul pentru care s-ar aplica aceeasi regula fiind..?

Citat:
Simplu, e vorba de proprietate intelectuala! Eu ma intreb de ce tocmai crestinii justifica furtul?
Eu ma intreb, cum am mai spus, de ce ateii care se cred atat de capabili in a analiza valorile morale crestine nu sunt capabili sa justifice o asa zis valoare morala pe care o repeta papagaliceste si zero argumente.

Last edited by AlinB; 26.07.2011 at 19:57:46.
Reply With Quote