View Single Post
  #6  
Vechi 09.09.2006, 23:52:44
Alexandr_Bazil Alexandr_Bazil is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2006
Mesaje: 352
Implicit

Efortul de autodepasire e in mod clar unul personal orice ar spune unii. Ti se ofera conditiile dar tu trebuie sa te descurci si nu sa astepti sa-ti vina totul de-a gata. Realitatea este un concept impartit in 2 lumi: lumea in care traim(sau mai bine zis in care alegem sa traim),unde ne impunem limite, si lumea potentiala. Ce nu realizeaza multi este ca oamenii sunt niste nimicuri in comparatie cu lumea in care exista, insa daca si-ar atinge potentialul,nu ar avea limite in ceea ce fac, si ei si-ar modifica realitatea. Dar oamenii sunt prea comozi cu ce au, si au idei fixe inradacinate, sunt invatati ca sunt nimicuri, si nici nu isi imagineaza ca au potential infinit. El ti-a dat posibilitatea de a alege, conditiile in care ai putea evolua, dar te-a lasat sa te trezesti singur. Si ca tot suntem pe un forum crestin pana si Iisus zicea"daca ati avea credinta ati putea muta muntii"(parafrazare), deci daca am avea destula incredere in fortele proprii nu am avea limitare potentialului.As zice mai multe dar nu prea am timp acum deci las pe alta data.
Reply With Quote