View Single Post
  #7  
Vechi 10.09.2006, 00:41:51
Tiberiu_Rusu Tiberiu_Rusu is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.09.2006
Mesaje: 31
Implicit

Alexandr_Bazil: "Dar oamenii sunt prea comozi cu ce au, si au idei fixe inradacinate, sunt invatati ca sunt nimicuri, si nici nu isi imagineaza ca au potential infinit."
...de ce sunt oamenii asa ? NU este o coincidenta nefericita sa stii. Este intentionat ca oamenii sa fie asa. Intentionat de cei cativa care conduc lumea asta. Manipularea in masa se face de mii de ani. Cei putini care ne conduc ne impiedica sa accesam potentialul. Ne conving ca suntem nimicuri.

"Nu te poti impotrivi statului." "De doua lucruri nu te poti feri cu siguranta, de moarte si de impozite." "Nu vorbi despre politica sau religie." Acestea sunt echivalentul propagandei inamice, care se "toarna" intr-una pe linia frontului. "Aseaza-te la pamant si accepta-ti soarta!"
Am vazut-o tot secolul 20. Iar acum in secolul 21, e timpul sa ne trezim si sa realizam, ca NU trebuie sa acceptam sa fim inghesuiti in acest labirint pentru sobolani.
NU trebuie sa ne supunem dezumanizarii! Nu stiu cum ganditi voi, dar pe mine ma ingrijoreaza ce se intampla in lumea asta. Ma ingrijoreaza structura. Ma ingrijoreaza sistemele de control si manipulare. Cele care imi controleaza viata si care vor s-o controleze SI MAI MULT! Vreau LIBERTATE. Asta vreau, si asta ar trebui sa vreti si VOI! Depinde de fiecare dintre noi sa ne eliberam de macar o parte din lacomie, de ura, de invidie, si da, de nesigurante, pentru ca asta e modalitatea principala de control si de manipulare, sa ne faca sa ne simtim patetici, mici, ca de buna voie sa renuntam la suveranitate, la libertate, la destinul nostru. TREBUIE sa realizam ca suntem conditionati in masa. Incepeti si contestati aceasta coorporatie a sclaviei! Secolul 21 va fi un nou secol! NU secolul sclaviei, nu secolul minciunilor si a problemelor nesemnificative, al totalitarismului si al opresiunilor, sau al tuturor celorlalte moduri de control, de manipulare... va fi o epoca a omenirii, si ne vom trezi si vom lupta pentru ce este PUR si ce este DREPT!
Ce porcarii... liberal, democratic, conservator, republican, sunt toate facute pentru a va controla, doua fete ale aceleiasi monede! Doua echipe de control, care liciteaza pentru postul de ADMINISTRATOR al PLANETEI - SCLAVIA SRL!
ADEVARUL e chiar in fata voastra, dar ni se pune in fata un intreg meniu de MINCIUNI! M-am saturat de el, si N-AM SA MAI INGHIT NICI O BUCATA! ATI INTELES? Impotrivirea NU e in zadar, o sa castigam lupta asta, omenirea e prea pretioasa, NU SUNTEM O ADUNATURA DE INCOMPETENTI, O SA LUPTAM, SI O SA FIM OAMENI! O SA NE APRINDEM CA E VORBA DE LUCRURI REALE, IMPORTANTE, LUCRURILE CARE CONTEAZA - CREATIVITATEA, SI DINAMICUL SPIRIT UMAN CARE REFUZA SA SE SUPUNA!! GATA, asta e tot ce-am avut de spus. Mingea e in terenul vostru acum.
Reply With Quote