View Single Post
  #7  
Vechi 09.10.2021, 19:13:02
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 168
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carina Laura Vezi mesajul
Bună tuturor, am mai cautat în câteva ocazii sfaturile voastre aici pe forum, de fiecare data din nevoia de a mi limpezi gândurile, și in momente mai grele[... ] între timp el și ea își scriu poezii de cu zor, stau tot timpul împreună, își planifica următoarele întâlniri... Nu mi vine sa cred ce trăiesc. Un lucru bun... Doar el muncește, banii ii administrez eu și nu ma ia la socoteala, nici nu i ascunde.. Asta ca să zic și partea buna, sa fie corect... CE ziceți... Nu mai înțeleg nici ce și cât mai e corect creștinește....
Dna Laura am citit relatarea dvs. Situația este foarte gravă! Singura cale este divorțul și executarea în instanță. Singurul sfat pe care îl puteți solicita este al unui avocat în drept civil, atât. Ce vă recomand eu este să vă jucați rolul în continuare de soție credulă, ca să adunați probe cât mai multe a infidelitații soțului dvs, cât și al comportamentului său agresiv. Trebuie să tăceți, dar nu să îndurați! Când avocatul o să considere că probele sunt suficiente, atunci direct în instanță. Și dacă se poate să fie daună totală, să nu se mai ridice, așa cum Nietzsche clarifică când ceva nu te omoară te face mai puternic. Nu doriți ca soțul dvs să devină mai puternic în urma acestui proces, ci la mâna dvs să îl controlați cum doriți. Asta ar face o ființa inteligentă și rațională.
Cu stimă și respect!
Reply With Quote