View Single Post
  #2  
Vechi 21.04.2022, 06:13:58
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Cum pot sa mă pocăiesc cu adevărat?Unde sa mă duc Č™i ce să fac?DeČ™i aveam îndoieli Č™i mai am cred în Iisus Hristos Č™i cred că e figura centrală a umanităČ›ii Č™i Cea mai mare personalitate a lumii.
As vrea sa mă pocăiesc Č™i să îmi predau viaČ›a lui Dumnezeu Iisus.
Cum fac asta?


Sufăr de schizofrenie Č™i TOC dar sunt perfect lucid că iau tratament, acesta nu e delir mistic ci o dorinČ›ă personala a mea Č™i îmi pun speranČ›a în Iisus.Vreau sa fiu mai fericit în viaČ›a asta.
Oare dacă mă pocăiesc voi fi mai fericit?
Este doar o altă formă prin care vrei să ieși din starea ta actuală.

Cauți mereu refugii, portițe,lumini,cai de ieși din cușca suferinței.

Și se pare că zona de mistic, spiritual,religie îți este una din aceste căi prin care îți cauți izbăvirea și ieșirea din suferință.

As fi ipocrit daca aș spune că te înțeleg,că știu că îți este greu și etc.Dar incerc sa îți ofer atâta empatie cat pot momentan,un feedback și o părere cât de cât care să-ți aducă un minim confort și ajutor.

In calitate de căutător al Adevărului și Căii și a destinului personal,poate și a Fericirii și ieșirii din suferință...

Rog Sursa Supremă Universală,DumnezeuIisus Hristos și orice entitate sau spirit superior dispus să îți răspundă nevoilor sa trimită asupra ta acceia ce tu cauți,ce tu ai nevoie și să-ți ofere izbăvirea, iubirea lumina și pacea!!!

Amin

Și sărbători fericite!!
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote