View Single Post
  #110  
Vechi 08.05.2013, 11:34:10
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calinit Vezi mesajul
Da, va avea ideea în cap spre deosebire de mulți alții care nu au idei dar trăiesc cu impresia că li se cuvin ideile altora! Dreptul de autor (copy right-ul), din moment ce l-am afirmat ca atare e AL MEU spre deosebire de copy left (tot DREPTUL MEU de a-ți da și ție pe gratis ceea ce am produs doar așa fiindcă sunt și eu un om bun și vreau ca și alții să se bucure pe gratis de munca mea).

Dar ceea ce nu înțeleg eu: De ce țin unii morțiș să folosească software cu licență (PE GRATIS!!!!) când există software gratuit care satisface exact aceleași cerințe pentru marea masă?

P.S. Eu folosesc de ani de zile distribuții Linux (acum Ubuntu) care-mi satisfac "doleanțele informatice" infinit mai bine decât o poate face orice sistem Windows și orice program copy right Microsoft.
Hehe! Scrie ceva in Libre Office, si incearca sa il citesti in MS Office. O sa ai mare dezamagire fata de creatia marelui Shuttleworth (pe care totusi il apreciez sincer, caci e unul din putinii magnati cu ceva suflet de pe planeta asta, spre deosebire de lepadaturile monopoliste bune de dat la teroristi).

Last edited by Theodore_of_Mopsuestia; 08.05.2013 at 11:36:40.
Reply With Quote