View Single Post
  #28  
Vechi 12.01.2011, 16:41:28
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Desi merge mereu l-a biserica si mi-a spus ca se spovedeste des,refuza sa se mai impartaseasca,DE SCARBA celor ca au pus aceiasi lingurita in gura,inaintea ei.Pur si simplu ii e frica sa nu se contamineze cu hepatita C...
La catedrala din Timisoara se foloseste un pahar cu apa in care se pune lingurita imediat dupa ce s-a impartasit cineva. Sunt doua lingurite si mereu una sta in apa in timp ce cu cealalta se da Sfanta Impartasanie. Evident ca este un preot care-l ajuta pe cel care impartaseste enoriasii.

Imi pare rau de doamna respectiva, poti s-o indrumi spre catedrala din Tm daca vrea. Orisicum, ea nu are partasie cu Biserica (= Trupul Lui Hristos) daca nu se impartaseste.

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Pai stramosii nostri daci aveau media de varsta pana la care traiau, 35 de ani.Si doar traiau natural ,nu foloseau nici sapun Dove,nici produse L-Oreal,nici dus-geluri exotice,etc...Nu aveau E-uri in alimente si nu aveau nici medicamente cu chimicale...deci???De ce mureau la 35 de ani??
De unde ai scos asta, de pe wikipedia? :) Bunicii si strabunicii mei spre exemplu au trait in medie 80 de ani.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote