View Single Post
  #28  
Vechi 24.04.2022, 22:24:47
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Hristos a inviat!
Iorest extrem de dezamagitor. Am deschis in dupa masa asta doua filme romanesti , in afara de filme cu parintele Pimen Vlad, un film youtube cu Mihai Nesu la min 11:30 mai spune despre o donatie de masina tip duba (un Van superb) in valoare de 50.000 euro daruita tot de Gigi Becali. Nu stiu cum sa zic dar in ce directie ma uit dau tot de donatiile acestui om. Uita-te cat de frumos vorbeste de "Nea Gigi", Mihai e un suflet frumos si am incredere in vorbele lui. Are ochii prin care vede frumosi, mai putin frumosi par ai tai si ai GPalama. Aveti grija cum va este ochiul va sunt si judecatile.
Asta-i Romania(30.01.2022) - Mihai Nesu: "Dumnezeu mi-a sacrificat trupul, dar mi-a salvat sufletul"
https://www.youtube.com/watch?v=lfmVruaLW5o

Sa revenim la flimuletul nostru cu par Pimen Vlad: MINUNILE DIN ATHOS 🙏 CĂLUGĂRUL CARE “VEDE” ÎN OAMENI. PĂRINTELE PIMEN. │ Fain & Simplu Podcast 063
Urmareste primele doua minute pe indelete si poposeste asupra a ceea ce spune .
min 8 cel mai mare dusman al nostru

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu mă impresionează interviul, ...
Mie interviul mi se pare de-a dreptul fenomenal. La un moment aprox ora 1: 32: 00 dat vorbea de un calugar cu handicap care facea metanii, asa cu defectul pe care il avea, si asa mi-am dat seama ca SUNT UN HADNDICAPAT PE CALEAA MANTUIRII. Ca el handicapat isi facea metaniile iar eu uneori imi fac mai putine , sau mai si uit uneori.

ora 2:01:00 Trandafirul daruit in sectia de Oncologie, intr-un loc unde oamenii traiesc cu senzatia ca viata lor nu are valoare . Parintele spune de ceva grozav toata lumea vrea dragoste, dar sunt putini cei care o dau, toti vor doar sa primeasca. Spune niste lucruri grozave pe tema asta., ca cel care o da trebuie sa o dea neconditionat. Atatea lucruri grozave in acest interviu, nu stau asupra lor ca ar trebui sa scriu pagini si si asa sunt cam atent la detalii si nu as termina degraba.



Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Apoi a luat cu japca diferiți jucători de la echipe plătind o sumă mică, ..., pe Victoraș Iacob l-a adus liber de contract și era golgheter, a profitat de portițe să țepuiască cluburile anterioare sau formatoare ale unor jucători.
Daca era liber de contract de ce sa inventam noi alte legi si sa bagam de vina imaginar la oameni.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
A avut nea Gigi o fermă de pui și a dat faliment cu ea, el nu știe decât în zona speculei nu poate crea sute de locuri de muncă.
Nu e un pacat asa mare cand te bagi in afaceri in care nu te prea pricepi si dai faliment. Dumnezeu se uita la inima omului iar a lui Nea Gigi e buna.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Există recomandări în ortodoxie să nu iei bani pentru Biserică câștigați necinstit sau din vicii, să nu accepți donații de bani făcuți din prostituție, hoție-escrocherii - intră nea Gigi, de la patroni de vicii crâșme, baruri.
Eu zic sa nu exageram aiurea, cand a cumparat terenul respectiv avea o valoare de piata , cand am intrat in UE toate au sarit nebuneste.
Tu stii cum esti, am o ruda de la care am cumparat acum vreo 20 de ani o bucata de pamant, mi-a dat si actul de proprietate. Si i-am spus acum vreo doi ani am vrea sa facem actele pe pamant, ca nu avem decat acte de mana. Si ea ca ce ca ala a fost pret, ca sa mai dam ceva. Sa-ti faci cruci de oameni dinastia. Doamne fereste!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote