View Single Post
  #25  
Vechi 18.12.2014, 09:41:01
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Daca imaginatia ameninta sa ne iasa prin pori cel mai ok lucru e sa...scriem (sau sa n inregitram gandurile si imaginile care ne vin si apoi sa transcriem). Si daca raman scrierile doar pentru noi; poate, la un mement dat vom avea curajul a publicam.
Eu de vreo 5 ani ma tot intreb daca sa imi dau poeziile la vreo editura sau sunt catasrofale si n-am nici o sansa. Momentan stau in sertar :)

Ah, si eu cel putin, am nevoie de carti, am nevoie sa citesc si am ajuns in punctul in care nu mai am ce sa citesc, nu mai stiu ce sa citesc si as citi lucrari ale unor autori au chiar pseudo-autori necunoscuti...de multe ori autorii necunoscuti sau chiar autorii de fan-fiction au o imaginatie superba si ies niste capodopere din mainile lor (capodopere pentru mine; cum gusturile difera si nu sediscuta, nu ma bag in gusturil altora). Eu sunt mare fana fictiuni si romane politiste; citesc tot ce prind in mana din aceste doua genuri. De scris, scriu mai rar, pentr ca atunci cand imi vin ideile nu am tim sa scriu, motiv pentru care am inceut sa imi inregistrez ideile pe reportofonul de la telefon si sa lucrez pe baza acelor iei cand a timp, acasa, in liniste.

Daca stie cineva bloguri cu povesti si/sau romane de fictiune si politiste, va rog sa imi trimiteti prin MP sau chiar aici linkurile.

Multumesc.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote