View Single Post
  #23  
Vechi 07.01.2010, 12:10:40
padreati padreati is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.12.2009
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rozerin Vezi mesajul
tatal tau este musulman te-a pus cumva sa stai cu ''bomba in gat''?vad ca esti destul de mare si nu ai nici o bomba in gat!!si dece ma rog baieti musulmani sint rai?sa iti spun eu motiuvul?ca nu iti da prea multa libertate!!!nu vrei sa fii intrebata unde ai fost ?cu cine te-ai plimbat?unde ai fost azi-noapte?aste ar fii citeva,si daca spui ca esti botezata dute si te marita cu crestin ca nimeni nu te tine!!cum poti sa te numesti musulmana cind vii aici si critici eu sa fiu in locul tatalui tau te-as dezfia.asa ca nu te poti numii ''musulmanca''
Cuconita, ai putina rabdare si citeste cu mai multa atentie ce a spus fata asta. Nu a spus ca este musulmanca. A spus ca este jumate-jumate, adica tatal ei este musulman, mama ei crestina. In al doilea rand a mai spus ca este botezata. Asta inseamna ca este crestina. Din cate inteleg eu nu problema identitatii religioase o pune ea. Ci ii este teama de repercursiuni. Daca tatal ei ar afla, il banuieste ca acela este in stare sa o rapeasca de aici si sa o puna la punct acolo. Fie ca iti place sau nu, asemenea cazuri in lumea musulmana sunt foarte dese. Sa nu minti ca nu este asa.
In alta ordine de idei. Cine esti tu sa spui ca o femeie casatorita crestina, ii place sa fie crestina pentru ca nu vrea sa fie intrebata unde a fost noaptea trecuta? Cine te crezi tu sa faci intr-un mod indirect femeile crestine niste curve (in cel mai bun caz libertine)? Vrei respect pentru rligia musulmana? Pai daca vrei, atunci incerca sa il acorzi altora, altfel nu ai de cat sa iti pui si tu o bomba de gat, cum uneori aveti obiceiul! Dar sa o faci cand esti singura in pustiu!