View Single Post
  #149  
Vechi 02.11.2018, 00:41:24
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Asa-mi trebuie daca ma apuc sa vorbesc cu toti ciudatii de pe internet.
gata, am inteles! nu din raspunsul asta ci mi s-a aprins un beculet. te-am inteles, cataline!!!
tu nu esti un credincios practicant in adevaratul sens al cuvantului, cum sunt multi dintre colegii de forum, am inteles acum de ce nu posezi o anumita, nu stiu cum sa-i spun, stare de bunavointa, de acceptare, nu gasesc acum exact cum sa-i spun, pe care o simt chiar la unii colegi cu care am avut dispute serioase, nu ma refer vizavi de mine ci ceea ce exprima ei in general.

tu esti un autodidact! tu ai biserica ta proprie, tu nu mergi la biserica, la preot, poate o faci chiar la fel de rar ca si mine. asta este explicatia. esti un autodidact si toate sursele tale sunt pe internet. ahhh, am citit odata ce spune un popa rus (nah... ) despre cei ca tine, exact situatia asta... las' ca-mi amintesc si pun aici. ai neaparata nevoie sa mergi mai departe, vezi ce am postat mai sus, tu esti prins intre zidurile tale.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote