Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #230  
Vechi 15.05.2011, 07:43:26
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Hristos a inviat!

Acum, dupa doua zile si doua nopti de nesomn, Milostivul Dumnezeu m-a ajutat sa ajung si in clipa aceasta cand am venit sa va scriu si eu cateva randuri, in memoria iubitului meu sot si tata al copilului meu. Stiu ca este greu pentru toata lumea, eu nu plang pentru despartirea asta fizica, ma bucur pentru ca visul lui Vasile de a pleca mai repede ca sa se intalneasca cu Hristos s-a indeplinit. Vasile a plecat la cele vesnice asa cum si-a dorit si cum i-am promis de fiecare data, alaturi de mine si de Anastasia. Cu o zi inainte mi-a transmis semnale clare ca aceasta clipa se apropie, de aceea si pregatirea mea sufleteasca a reusit sa fie cum trebuie. A plecat cu mare nadejde in suflet si sa stiti ca aceasta trecere s-a produs si cu mijlocirea a doua Sfinte Moaste care au venit din Bucuresti , la el.
Corpul neinsufletit este depus la capela cimitirului, iar daca cineva nu l-a cunoscut si vrea totusi sa-si ia ramas bun de la el, poate veni acolo, eu si cu Anastasia vom veghea la capul lui cat vom putea de mult, si va asteptam cu mare, mare drag. Vasile m-a rugat sa va multumesc tuturor pentru ajutorul vostru neconditionat si sa stiti ca fiecare dintre voi ati contribuit la mantuirea lui, pentru ca banii pe care i-am primit si care i-am mai prelungit viata de fapt l-au ajutat ca sa-si planga pacatele, sa ceara iertare si ca acum sa poata sta in Imparatia lui Dumnezeu.
Inmormantarea va avea loc marti, ultima dorinta a lui a fost sa fie inmormantat la Manastirea Bujoreni, inca nu stim daca este posibila aceasta, dar cu nadejde multa la Maica Domnului sper sa fie posibila. Famila mea va multumeste pentru tot sprijinul si de toata dragostea de care ati dat dovada, va multumim pentru toate cuvintele si toate ganduri voastre frumoase si Bunul Dumnezeu sa ne calauzeasca pasii spre viata cea de veci. Amin!
__________________
In timpul vietii pamantesti coboara-te des cu mintea in iad, ca sa nu te cobori acolo cu trupul si cu sufletul pentru vesnicie.
Reply With Quote