View Single Post
  #7  
Vechi 21.10.2011, 20:52:54
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de au_relian Vezi mesajul
justificabil stiintific sau nu, este prima data in viata mea cand vad asa ceva :), dar pentru mine este un semn cat se poate de clar al biruintei Lui Hristos, de la Parintele Arsenie. Mai ales ca Parintele a avut o puternica influenta in a ma intoarce la credinta ortodoxa dupa ce o lunga perioda de timp am ratacit in cautarea adevarului prin "tot felul de locuri", numai unde trebuie nu. :)
ma bucur sa aud asemenea fapte...nu esti singurul...si eu am fost unul dintre cei morti si citindu-i cartile mi-am dat seama ca nu sunt pe drumul cel bun...mi-a deschis mintea si sufletul spre cele duhovnicesti...toata lucrarea este a bunului si mult milostiv Iisus Hristos care prin Sfintii Parinti lucreaza, le da aceste minunate daruri de ne aduce la "Adevar de a ne aduce Acasa" (cum spunea parintele).

Sa multumim lui Dumnezeu ca ne-a dat aceste daruri si Maicii Domnului ca impreuna cu acesti parinti se roaga si mijlocesc in fata lui Dumnezeu pentru ajutorul si mantuirea noastra. Sa multumim parintelui pentru truda si rugaciunile sale si Sfinților Brâncoveni... dupa cum spunea si el "Rugăciunile și jertfa Sfinților Brâncoveni m-au adus pe mine pentru țara acesta a noastră."
Reply With Quote