View Single Post
  #23  
Vechi 15.02.2014, 17:17:02
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Cam toate sunt "China made". Difera in principal pretul si binenteles in care fabrica din China sun realizate.
Sau pentru ce buzunare.

Dacia nu este neaparat cea mai ieftina masina.
Poti cumpara altceva SH si care sa tina mult mai mult sau la costuri mai mici de intretinere pe termen lung.

A cheltui bani pe lucruri inutile poate fi o patia dar putini au sensibilitatea duhovniceasca pentru a aborda acest aspect, fie ca e vorba de credincios sau duhovnic.

De obicei oamenii se lupta cu patimi mult mai evidente desi si asta poate fi semnul unora mai ascunse care le potenteaza pe acelea.
Cand am spus Dacia nu ma refeream la pret, ci la faptul ca multi romani stramba din nas cand aud de Dacia.

Una e 2/40.000 de euro pe o masina, alta e 500.000 de euro.

Nu mi se pare anormal daca un om are o masina de firma x sau un telefon mai scump, mai ales daca isi permite. Poate a luat masina ptr. ca vrea sa conduca o masina mai sigura. Nu aici vad problema. Poti sa ai un smartphone, sau poti sa il schimbi din 6 in 6 luni cand apare un nou model. Nu tehnologia in sine e rea si nici omul care o foloseste. Nu am sa judec un om doar ptr. ca are un BMW sau un Iphone.
Reply With Quote