View Single Post
  #19  
Vechi 31.10.2013, 03:50:13
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Mereu aperi America,dar nu te feresti sa arunci cu noroi in Ro, nu? Stim cu totii ca sunt si parti rele in Hollywood, nu doar parti bune, iar noi romanii ar trebui sa fim romani, nu sa imitam tot ce ne ofera ceilalti. De ce e ceva rau ca romanul sa fie roman si sa aibe identitatea lui proprie? Nu e la moda? :))

Poate ai sa cercetezi cum au ajujns americanii sa fie cei mai buni la filme. Au furat de la europeni, asta au facut. Inainte de Hollywood, filmele italienesti si franceze erau in top, dar apoi oamenii au fost cumparati si santajati de americani.

In Romania bugetul ptr. arta este aproape 0. De unde sa facem filme, daca nu avem bani si sustinere? Cinematografele se inchid.

Mai usor cu pietrele.
Wow ce reactie ...!!!

Stii cumva care este subiectul acestui topic neinteresant?
De cand sunt crestinii interesati cum se imbraca vedetele,cantaretele,dansatoarele si alte finite care lucreaza in entertainment?

Ce facem,infiintam o revista de cancan pe forum cu ultimele aparitii ale lui Luciu ,cu Bianca si alte primadone ale ecranului?

S-a deschis un topic pt cancanul vestimentar al nu-stiu-carei-sotii-de-vedeta? Asa si?
De ce generalizam subiectul,deschizand discutia despre toti romanii?

Si nu am inteles,de ce imbracamintea cu simboluri religioase este sau ar trebui sa fie blasfemitoare?

Cat despre filme romanesti,mie una nu-mi place filmul"De dupa dealuri"...tie iti place??
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote