View Single Post
  #37  
Vechi 21.01.2021, 11:59:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit Partea II

Citat:
Domnule poti sa debitezi aiureli la nesfarsit, dar asta nu inseamna ca putem sa le acceptam cand FAPTELE arata cu totul atlceva.
Nu debitez decat ceea ce e confirmat de scripturi si de realitate. Nu debitez minciuni. Tu nu poti pricepe ce scriu si asta nu e vina mea.

Citat:
Vii cu vise si cu debitatii, fara fapte si refuzi faptele. Doar vorbesti si tu sa te afli in treaba.
Nu vin cu niciun vis si nu refuz nicio fapta. Spui astea de parca nu ti-as fi dat argumente clare si scripturistice insa tu le negi socotindu-le minciuni, vise, debitari de prostii in timp ce nici macar nu stii ce sustin si ce nu sustin.

Citat:
Mananci si tu prostii doar ca sa te trezesti in vorbe, arunci vorbe. Plimbator de vorbe, crezi ca daca vorbesti cu buzzwords se prin unii sau altii.
Habar n-am ce vrei sa spui. Faci afirmatii trufase, jignitoare desi oricine poate citi si vedea ca n-am scris minciuni sau baliverne ci am scris cat se poate de clar, de argumentat, de corect scripturistic. Tu defapt negi tot ce am scris denigrand si nerecunoscand nimic, nepricepand nimic. Daca nu vrei sa citesti, sa intelegi, nu te pot obliga, nu te pot forta.

Citat:
Ce produci tu este prin obscurantism - nu exista chestii de tipul fizica dedusa din scriptura, nu exista chestii de tipul proiectii, cand faptele arata cu totul altceva.
Ce obscurantism? Negi existenta realitatii fizice conform scripturii? Nu neg faptele, tu insa nu esti in stare sa le pricepi, sa le explici corect. Te-ai luat dupa teoriie false ale lumii si le indreptatesti in mod absurd cu scripturile. Scripturile nu mint nici in ceea ce priveste Creatia. Lumea si teoriile ei false mint, te pacalesc, tu insa nu poti vedea, nu poti pricepe si susti ca mint scripturile sau unii ca mine care iti prezinta teoria PacMan3D-nD care e valabila prctic si faptele o demonastreaza si nu o infirma.


Citat:
Plimbator de vorbe fara sa aduci nici o fapta.
Ce fapta sa aduc? Pai o teorie corecta se sustine cu argumente si se dovedeste a fi corecta in practica. Teoriile false ale lumii ce fapte iti aduc tie? GPSul? Pai ti-am explicat ca socotirea hartii plane a pamantului ca fiind o sfera nu confirma si nu infirma vreo teorie caci acolo e vorba de o schimbare-transformare de coordonate. Satelitii stau pe in Cer conform teoriei PacMan3D-nD si conform teoriei lor, pamant sferic ce se invarte in jurul axei sale si a Soarelui sfeic, cu Luna sferica satelit natural. In teoria lor satelitii ar iesi rapid din echilibrul extrem de instabil si ar cadea la pamant accelerat sau s-ar departa accelerat. Faptele, GPSul dovedesc ca e valabila teoria PacMan3D-nD si nicidecum teoriile false ale lumii.

Citat:
Apropo nu ai comentat legat de argumentele mele - deci 5:0 pentru mine. Nu ai nici un argument si nu ai o argumentare, doar o plimbare de vorbe.
Nu am argumentat? Pai nu am ce sa argumentez legat de "argumentele" tale caci nu sunt argumente ci sunt false argumente, argumente aparente bazate pe o presupunere falsa a ta ca daca GPSul foloseste in software un sistem de coordonate in care pamantul e sfera si daca el merge atunci iata fapte si pamantul e o sfera. GPSul merge in orice sistem, cu pamant sferic sau plan. Ca sa mergi sa gasesti persoana reperata prin GPS trebuie sa mergi pe teren sa faci transformare de coordonate, trebuie sa ajungi pe pamantul plat si marile plate unde ai nevoie de harti plane si de repere. Ti-am mai spus. GPSul nu confirma si nu infirma teoria pamantului sferic. El foloseste un sistem de coordonate socotind pamantul sferic si hartile le adapteaza la suprafata sferica desi in teren ai nevoie de harti plane.

Citat:
ZERO ARGUMENTE DIN PARTEA TA. Felicitari, ai reusit sa ramai in obscurantism si teologic dar si argumentativ.
Obscurantismul va apartine voua celor ce nu pot sa priceapa decat niste minciuni ale oamenilor de stiinta, nu pot sa creada decat niste teorii false si gresite. Argumentul vostru e inapoierea, obscurantismul, lipsa argumentului insa dupa atatea postari ar trebui macar sa citesti o singura data teoria PacMan3D-nD si ai fi priceput-o caci am explicat-o foarte clar si ai fi inteles ca nu eu te mint ci lumea. N-au ajuns pe Luna. Au fost decat niste filme gen Nasa si Hollywood. Pe Luna nu praf caci luna e de ghiata. E o semisfera cu partea bombata spre noi din care iese frig si intuneric in timp ce din Soare care este spre noi iese Caldura si Lumina. Argumente pentru teoria asta poate gasi orice intelept. De exemplu. La eclipsa de Soare de ce se face intuneric complet daca Soarele si Luna nu sunt semisferice? N-ar trebui sa existe lumina vizibila din moment ce sunt la distanta mare unul de alta. N-ai niciun raspuns. N-ai nicio idee. Preferi sa ignori toate argumentele sustinand ca nu ti-am dat nu unul ci tone de argumente, practice, factuale.

Citat:
Ai adus o poza cu pamantul plat? Nu - argumentul tau este invalid/
Ai adus un exemplu de modelare ? Nu - argumetnul tau este invalid.
Ai adus vreo dovada de orice fel? Nu - argumentul tau este invalid.
Ai citit teoria Pac-Man3D-nD si ce am postat? De unde stii atunci daca ti-am adus dovezi sau nu? Citeste si gandeste si vei gasi tone de argumente, toata practica si realitatea confirma teoriaPacman3D-nD si nicidecum teoriile false ale lumii.
Citat:
Cat de mare este prostia in cazul asta sa refuzi faptele si evidenta. Doar vobesti sa te afli intreaba.
Nu ti-e clar ca nu eu refuz ci tu? N-ai citit, combati ce eu nu sustin. Negi toate textele sustinand ca sunt vorbe si ca nu am prezentat argumente si fapte cand defapt argumentele tale nu confirma ce susti tu ci tocmai argumentele tale infirma ceea ce susti si ti-am aratat si argumentat si ai fi putut intelege daca ai fi citit. Doar negi si susti ca eu sunt prostul.

Citat:
Plimbi vorbe pe forumuri poate poate te crede vreun fraier. Habar nu ai nici de fizica nici de bun simt. Si refuzi ca sectarii sa raspunzi la intrebari. Si umbli cu cioara vopsita ca pamantul este moneda...
Vorbesti exact ca un psdist foarte "ortodox". Chiar nu pricepi ca tu esti cel ce nu are bunul simt ca mai inainte de a combate sa citeasca postarile celui cu care discuta? Nu pricepi ca nu eu sustin teoriile pamantului plat-moneda? Nu vezi si nu pricepi ca ti-am raspuns clarificator la toate intrebarile tale? Daca nu crezi reciteste postarile mele. Faci afirmatii mincinoase ca un psdist arogant, trufas, foarte "ortodox" ce nu pricepe ca el apara lumea, satanismul, teoriile false si gresite, eresurile si ca altii sunt defapt ortodocsii veritabili. Cei ca mine care cred in teorii corecte gen PacMan3d care sunt confirmate de Scripturi sunt defapt ortodocsii si nu cei ca tine deci poti sa crezi si tu caci Scripturile si Hristos e Adevarul.

Stiu ce aveti, voua va este frica de lume si de aceea marturisiti minciunile ei stiintifice ca sa nu va faca inapoiati, obscurantisti, sectanti, nebuni... De frica ati adoptat libajul lor, comportamentul lor, al psdistilor si al ereticilor si le sustineti toate trufiile si mandriile si eresurile si toate teoriile false, absurde, lumesti negand intelepciunea si sustinand ca e prostie in timp ce alergati dupa "intelepciunea" eretica a satanistilor.

Candava tot va trebui sa va intoarceti la Adevar, toti cei ce ati abandonat teoriile drepte si interpretarea corecta a Scripturilor.

Tot asa negati si denigrati si Cuvantul lui Dumnezeu. Nu cititi nimic, nu intelegeti nimic insa aruncati cu denigrari, cu sectarism, exact dupa modelul comunist foarte "nationalist" si foarte "ortodox".

Va rog frumos, mai inainte de a combate, de a discuta politicos si respectos, cu demnitate divino-umana, va rog frumos sa cititi si intelegeti. Verificati daca e Adevarat, corect folosind Scriptura si marturisirile sfintilor, verificati ce sustine Biserica Ortodoxa de la inceput si pana azi si abea apoi faceti o afirmatie. Altfel e o discutie ca intre surdomuti, ca intre autisti, ca intre incapatanati patimasi. Va rog frumos.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.01.2021 at 12:12:55.