View Single Post
  #10  
Vechi 20.07.2008, 14:42:31
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de erzbet
Cum sa fie contraceptivele avortive, daca ele impiedica ovulatia? Este adevarat ca in Romania, sunt prescrise ca vitaminele, fara o serie de analize complete. Insa aceste pastile nu sunt numai contraceptive, trateaza si anumite probleme hormonale(acnee, probleme menstruale etc). Daca femeilor li s-ar face analize si s-ar putea stabili in acest mod ce fel de anticonceptionale i se potrivesc, nu ar mai exista probleme medicale.(si evident, atata timp cat sunt administrate corect; exceptie fac Diane35, eu m-am ingrozit citind prospectul, la reactii adverse)
Sunt curioasa, in schimb, cu ce este daunator prezervativul femeilor
Pai gnadeste-te si tu.Dumnezeu afacut organismul uman,in asa fel incat fiecare instinc sa aiba finalitatea lui.In cazul reproducerii,stii si tu care este finalitatea.Daca se foloseste prezervativul ,se perverteste finalitatea,atat pt barbat cat si pentru femeie.Este ca si cum as mesteca in continuu guma de mestecat,stomacul secreta saracul in permanenta suc gastric,ficatul si el este pregatit de digestie,dar eu nu manac ,ci doar mestec guma.Sau in loc sa beau apa,iau apa,o tin in gura si apoi o scuip.La fel si cu somnul,daca ti-ar fii somn si eu te-as tine treaza,asta ar fii un chin foarte rau.La fel in cazul reproducerii ci prezervativ,organismul femeii se pregateste pentru primirea lichidului seminal,iar acesta este aruncat la gunoi.Pur si simplu,cei care folosesc acesata metoda isi bat joc de femeie,de organismul ei,si pentru asta au sa dea seama in fata lui Dumnezeu.
Reply With Quote