Subiect: Antivirus
View Single Post
  #4  
Vechi 02.08.2012, 13:36:07
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Eu de exemplu am probleme mari cu calculatorul tocmai din cauza virusarii frecvente .
In general , caut pe net antivirusi la liber "free antivirus" dar si asa tot iau tot felul de virusi pt. care macar o data pe an trebuie sa reinstalez sistemul de operare.
Bitdifender-ul este excelent dar incetineste f. mult viteza de lucru . Este sigur , ca sa zic asa , se abdateaza periodic , dar are acest inconvenient al vitezei care mie nu imi place .

Oricum, in general vorbind , si eu sunt interesat de subiectul pus in discutie . Nu sunt un cine stie ce priceput in ale calculatoarelor si intimpin mereu dificultati legate de devirusare .
Uneori poti dawnloada antivirusi care ei insisi sa aibe in ei virusi, si atunci ai facut ... sau mai bine zis, nu am facut mare lucru.

Eu, am in prezent Avastul luat la liber dupa net dar nu ma satisface in mod deosebit .

Daca se cumpara un antivirus (am incercat eu) costa intre 150-200 lei pt. un an de zile iar apoi in fiecare an tot platesti o suma mai mica pt. prelungirea licentei .

Despre Nod stiu ca este f. bun .

Ma repet : ma intereseaza subiectul si il voi urmari .
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .

Last edited by zaharia_2009; 02.08.2012 at 14:20:04.
Reply With Quote