View Single Post
  #211  
Vechi 10.02.2023, 15:16:38
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Din nou, thread sectar cu marturie sectara, rog atentie la ce se scrie de catre Morocel.
Nu face parte din Biserica Ortodoxa Romana, face parte dintr-o secta condamnata, acuza si condamna BOR.

Rog atentie la sectarul Morocel care isi face veacul pe forum.



Sectare, smereste-te in fata Bisericii prin pocainta, nu te fatarnici in fata mea facandu-o pe smeritul.

E smerit sectarul cand e trufas si huleste Biserica.

Tu esti hulitor al Bisericii de asta pururea te voi condamna si voi fi impotriva ta. Pentru ca hulesti Biserica!

Stii cum esti, esti ca un parazit caruia toata lumea ii spune ca e parazit dar el o face pe mieluselul. Mai bine ai vedea pe unde esti. Esti de ani de zile un parazit pe forum, care nu stie decat sa paraziteze, dar care o faci pe inteleptul.
Citat:
În prealabil postat de gpalama
(de pe alt thread)
Stii cum esti Morocele, incerci sa abati atentia de la dara de uratenie pe care o lasi in urma la chestii marunte precum corectitudinea politica a poluarii unui thread.

Diavolul umbla pe threaduri si le explica altora sa fie corecti cand vorbesc...


Vezi-ti barnele din propriii ochi si lasa corectitudinile nerelevante in pace...

S-a trezit diavolul sa fie corect in cele mici si el le incalca pe toate cele mari.

Dar tu vezi ca tot ce spui este poluare, ca poluarea ta pe threaduri e de zeci de ori mai mare decat orice imputi altora?
Tu spui. Tu "stii" ce spui cand spui si scrii ce scrii, ca-s sectant, ca hulesc, etc. asemenea celor ce au spus secta rea despre credinciosii din Cetate condamnandu-i pripit si iata o repeti mereu in scris! Nu trec cu vederea, nu te iert fara sa o ceri asa cum am scris in postarea anterioara. Ti-ai adugat. Tu "stii" ce ti-ai adaugat si sper ca o sa ne marturisesti ce ti se intampla de cand te-am eliberat de iertarea mea din oficiu, caci nu te mai iert fara sa o ceri pentru ca hula impotriva Duhului Sfant si Cuvantului lui Dumnezeu nu se iarta din oficiu si nu se trece cu vederea. Esti liber sa-ti primesti ce-ti cauti cu "lumanarea". Daca pacatul tau te va pedepsi si nu mai poti rabda astept sa-ti ceri iertare ca sa te iert, doar ce mi-ai gresit mie fiindca nu-s nici preot nici teolog, nici Duhul si nici Cuvantul. Vom vedea cand anume se va intampla.

[Oare chiar are nevoie Biserica noastra a carui cap este Hristos-Cuvantul formata din 18 milioane de ortodocsi si o intreaga ierarhie arhiereasca, preoteasca si calugareasca sa fie aparata de catre unii de textele (de pe forum) ale unui mirean ortodox din BOR fidel ortodoxiei care crede si in Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Domnului? Nu stiu, intreb... retoric, nu imput altora.
Si inchizitorule pripit @gpalama, nu ma smeresc spre deznadejde si nu ma pocaiesc pe dos, asa k lumea indreptandu-se spre iad, in fata bisericii, cum ceri si ai vrea, numai tu "stii" de ce, deci nu ma lepad de Domnul, de Hristos-Cuvantul oricat ai insista sa ma las tzepuit sau sa ma autotzepuiesc ca prostul innebunit de frica gresita.]
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.02.2023 at 10:05:15.
Reply With Quote