View Single Post
  #30  
Vechi 19.03.2009, 09:26:04
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nectariaminune Vezi mesajul
M-am hotarat sa va spun minunile pe care Sfantul Nectarie le-a facut pana acum cu mine si familia mea,inca de acum o luna jumatate, de cand "l-am descoperit", cand ceva ma indemna sa iau acatistul si sa citesc viata si minunile sale.Am luat atunci de la o manastire de langa mine, carticele cu acatistul:am luat mai multe pt.cine credeam eu ca are nevoie de ajutorul Sfantului:2 prietene, mama mea, mamele lor, pt.verisorul sotului al carui tata urma sa fie dus la Cluj intr-o stare foarte grava la spital.M-am rugat atunci sfantului, si unchiul a trecut cu bine peste acea operatie.Ma rugam Sfantului sa-l ajute pe sotul meu sa-si gaseasca inca ceva de lucru, suplimentar, pt.ca nu ne descurcam cu banii, si peste putin timp a fost solicitat sa lucreze pt.o firma mare 2 ore/zi, in programul normal(el lucra 8 ore, si s-au inteles patronii intre ei, 6 ore sa lucreze pt.unul si 2 ore pt.celalalt, pt.ca erau multumiti de sotul meu), e o minune, in ziua de azi...o alta minune, de anul trecut, din vara, am inceput lucrul la apartamentul nostru, micut cum este, dar e al nostru, si am angajat un mester pt.lucrare, care ne-a tras teapa, a luat banii de pe noi si nu a lucrat nimic...ma rugam Sfantului, sa ne ajute...Acum 2 saptamani, printr-o minune, tatal meu a vorbit cu un vecin care ne-a recomandat un mester, care acum lucreaza, este un om tare de treaba, care va termina in max.2 saptamani...simt ca acestea sunt minuni pe care le-am primit.Am cerut Sfantului sa ma ajute si sa se intample fiecare la momentul potrivit...iata ca rugaciunile nu raman fara raspuns.
Ne dorim foarte mult un copil, si ma rog Sfantului Nectarie, Maicii Domnului sa mijloceasca care Bunul D-zeu, sa ne ajute sa avem un copil. Simt ajutorul Sfantului in viata mea, si am incredere, ca pana acum, de cand am citit si fac acatistul si ma rog Lui m-a ajutat mult, ma va ajuta sa am un copil, o minune...
Rugati-va si credeti cu tarie in ajutorul Divin, mijlocirea Sfintilor in viata noastra, si minunile nu vor intarzaia.Multumesc Sfinte Nectarie pentru darurile tale.
Rog pe cei binevoitori care sunt din Bucuresti, daca au posibilitatea, sa-mi trimita ulei de la candela Sfantului, de la Manastirea Radu Voda, asa simt eu ca trebuie sa-l am, sa ma ung cu el, si stiu ca voi ramane insarcinata.
Sfantul Nectarie sa mijloceasca pt.noi sa ne implineasca cererile la momentul potrivit.Doamne ajuta!
Sfantul Nectarie fie laudat de noi toti!!!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote